You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat z Pielęgniarstwa w Ghanie

Start
Informacje podstawowe
  • Miasto: Cape Coast
  • Wymagania: Znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej średnio zaawansowanym. Brak wymagań merytorycznych w zakresie pielęgniarstwa.
  • Instytucje: Szpitale, opieka objazdowa
  • Zakwaterowanie Rodziny goszczące
  • Minimalna długość pobytu: 2 tygodnie

Ghana to jeden z najpopularniejszych krajów wśród naszych stażystów i wolontariuszy. Możesz zatem spodziewać się nie tylko nowych doświadczeń medycznych, ale także dobrej zabawy z naszymi uczestnikami z całego świata.

Nie musisz być studentem pielęgniarstwa ani absolwentem tego kierunku. Liczy się za to Twoja chęć do pracy i nauki oraz charakter. Praca pielęgniarski jest bowiem sporym wyzwaniem i odpowiedzialnością. Włożony wysiłek da Ci jednak sporo satysfakcji, a także bezpośrednich korzyści – sprowadzających się chociażby doprecyzowania Twoich zawodowych wyborów.

Volunteer nurse checking the blood pressure of a woman in Ghana

Ty wybierasz termin wyjazdu oraz długość pobytu. My zaś zapewniamy Ci opiekę merytoryczną w instytucji, w której przyjdzie Ci realizować Twój wolontariat oraz pewność, że będziesz pracować tam, gdzie ustalono przed wyjazdem. Zadba o to nasz lokalny personel.

Twoje zadania na miejscu

Jeśli zdecydowałeś się zrealizować Wolontariat z Pielęgniarstwa właśnie w Ghanie, będziesz pracować w lokalnych szpitalach w Cape Coast – pięknym mieście nad Atlantykiem.

Największą wartością, którą wyniesiesz, jest możliwość współpracy z lokalnymi specjalistami, którzy pomimo braków sprzętowych są w stanie skutecznie leczyć wykorzystując nieznane nam techniki. Z drugiej strony będziesz mieć wyjątkową okazje zetknąć się z przypadkami schorzeń, które w Europie nie występują, takimi jak tyfus czy malaria.

Objazdowa pomoc medyczna

Jeżeli zechcesz mocniej zaangażować się w pomoc lokalnej społeczności, możesz być pewien, że otrzymasz taką możliwość. Regularnie organizowane są bowiem objazdowe punkty opieki medycznej w tych miejscowościach dookoła Cape Coast, gdzie nie ma stałych placówek medycznych. Będzie więc okazja na bezpośredni kontakt z pacjentami podczas realizacji badań przesiewowych czy doraźnej pomocy także w lokalnych przedszkolach i świetlicach środowiskowych.

Jeżeli chcesz skoncentrować się na pracy tylko w ramach objazdowych punktów opieki medycznej to zainteresuj się naszym wolontariatem Zdrowie Publiczne w Ghanie, który realizowany jest w Dodowa na przedmieściach Akry. Jeżeli interesujesz się tematyką HIV/AIDS to wybierz program HIV/AIDS w Ghanie realizowany w jednym ze szpitali w Akrze, gdzie poświecisz się pracy przy badaniach osób cierpiących na tą chorobę.

Zakwaterowanie

Nasz lokalny personel zadba o Twoje zakwaterowanie, wyżywienie i całą logistykę związaną z Twoim pobytem. Będziesz zakwaterowany w domach lokalnych rodzin. Dzięki mieszkaniu z rodziną poznasz lokalną kulturę od podszewki – taka okazja nie zdarza się zbyt często!

Co zrobić żeby wyjechać

Jeżeli chcesz wyjechać na Wolontariat z Pielęgniarstwa do Ghany, zgłoś się do nas telefonicznie pod numerem: 22 292 22 07 lub mailowo na adres: info@projects-abroad.pl, a otrzymasz więcej informacji o tym wolontariacie.

Plan zarządzania projektem

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲