Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat z Pielęgniarstwa w Boliwii

Start
Informacje podstawowe

Ten projekt nie jest już dostępny. Skontaktuj się z nami aby dowiedzieć się o alternatywnych rozwiązaniach.

  • Miasto: Cochabamba
  • Wymagania: Wolontariusze muszą mieć co najmniej 18 lat. Niezbędna jest znajomość języka hiszpańskiego na poziomie średniozaawansowanym. Brak wymagań merytorycznych w zakresie pielęgniarstwa.
  • Instytucje: Publiczne kliniki ochrony zdrowia, szpitale, pomoc objazdowa
  • Zakwaterowanie Rodziny goszczące
  • Minimalna długość pobytu: 4 tygodnie

Boliwia jest położona w samym sercu Ameryki Południowej i charakteryzuje się bardzo oryginalną kulturą. Jest zdecydowanie mniej naznaczona wpływami krajów Ameryki Północnej i Europy niż inne kraje Ameryki Południowej, co czyni ją wyjątkową.

Jeżeli zatem w przeszłości podobała Ci się praca pielęgniarki bądź pielęgniarza, jedź z nami do Boliwii pomóż lokalnej społeczności i odpowiedz sobie na pytanie czy w chcesz związać swoja przyszłość z tym zawodem. Nie musisz mieć żadnych doświadczeń edukacyjnych ani zawodowych związanych z pielęgniarstwem. Liczy się Twój zapał do pracy oraz nauki.

Ty wybierasz termin wyjazdu oraz długość pobytu. My zaś zapewniamy Ci opiekę merytoryczną w instytucji, w której przyjdzie Ci realizować Twój wolontariat oraz pewność, że będziesz pracować tam, gdzie ustalono przed wyjazdem. Zadba o to nasz lokalny personel.

Twoje zadania na miejscu

A Projects Abroad Bolivia intern on the Nursing project helps a child learn about hygiene.

Jeśli zdecydujesz się zrobić Wolontariat z Pielęgniarstwa w Boliwii, będziesz pracować w Centro de Salud. To sieć publicznych klinik zdrowia oferujących darmową opiekę zdrowotną dla wszystkich mieszkańców Cochabamby. Możesz wskazać oddział, na którym chciałbyś pracować. Masz wiele opcji do wyboru, w tym z możliwość pracy z dziećmi, także realizując program obowiązkowych szczepień. Wszystkie zadania będziesz wykonywać pod okiem zawodowego pielęgniarza lub pielęgniarki.

Na miejscu zostanie Ci bowiem przydzielony opiekun – będzie on zarazem Twoim mentorem i partnerem w codziennej pracy. Jeśli wykażesz się inicjatywą, ambicją i zaangażowaniem, będzie powierzał Ci coraz to trudniejsze i bardziej odpowiedzialne zadania.

Wymagania

Chcąc wziąć udział w programie nie musisz legitymować się żadnymi doświadczeniami w dziedzinie pielęgniarstwa. Jako wolontariusz w Boliwii musisz mieć jednak co najmniej 18 lat, a także mówić w języku hiszpańskim przy najmniej na poziomie średniozaawansowanym.

Zakwaterowanie

Nasz lokalny personel zadba o Twoje zakwaterowanie, wyżywienie i całą logistykę związaną z Twoim pobytem. Będziesz zakwaterowany w domach lokalnych boliwijskich rodzin. Dzięki mieszkaniu z rodziną poznasz lokalną kulturę od podszewki – taka okazja nie zdarza się zbyt często!

Co zrobić żeby wyjechać

Jeżeli chcesz wyjechać na Wolontariat z Pielęgniarstwa w Boliwii, zgłoś się do nas telefonicznie pod numerem: 22 292 22 07 lub mailowo na adres: info@projects-abroad.pl, a otrzymasz więcej informacji o tym wolontariacie.

Plan zarządania projektem

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲