Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat Medyczny w Togo

Start
Informacje podstawowe

Ten projekt nie jest już dostępny. Skontaktuj się z nami aby dowiedzieć się o alternatywnych rozwiązaniach.

Medical outreach in Togo with female volunteer

Dzięki naszemu projektowi masz szansę wziąć udział w wolontariacie lub stażu medycznym w Togo nawet jeżeli do tej pory wszystkie Twoje doświadczenia z medycyną przeżyłeś jako pacjent. Nie musisz mieć wykształcenia ani doświadczenia medycznego, w szpitalu jest wiele pracy także dla kogoś, kto nie związał się zawodowo z niesieniem pomocy chorym. Aby bez przeszkód porozumieć się z personelem szpitala i jego pacjentami, u wolontariusza wskazana jest znajomość przynajmniej w średnim stopniu języka francuskiego.

W szpitalu w Lomé, stolicy Togo, będziesz mieć możliwość wybrania praktyki na jednym z czterech oddziałów.

Jako wolontariusz będziesz miał możliwość pracy u boku wyspecjalizowanej kadry medycznej, a poprzez pomaganie im w codziennej praktyce zobaczysz, jak wygląda praca lekarza od tej drugiej strony. Sam też będziesz mieć okazję, by czynnie pomagać potrzebującym, wykonując proste zabiegi, pomagając pacjentom, uczestnicząc w codziennej pracy i życiu szpitala i pomagając swoim opiekunom w tym, co akurat konieczne jest do zrobienia.

Togolese patients have their blood pressure taken by a Projects Abroad Medicine intern while they wait to see a cardiologist

Pomoc potrzebującym to nie tylko znajomość sztuki lekarskiej, to także otwarte i ciepłe serce, które możesz dać – także już Twoim, jeśli zdecydujesz się na wyjazd – pacjentom. Ich wdzięczność i obserwowanie tego, jak powracają do zdrowia będą wspaniałą nagrodą.

Pobyt w kraju dalekim od Europy jest także szansą na zobaczenie na własne oczy przypadków, które zazwyczaj kojarzy się tylko z wiadomości telewizyjnych czy książek medycznych a także przekonaniu się, jak wygląda służba medyczna w krajach Afryki i poznaniu trapiących jej problemów, takich jak brak podstawowych środków ochrony i nieświadomość społeczeństwa. Z pewnością zyskasz cenne doświadczenie, zarówno medyczne, społeczne jak i kulturowe – kontakt z odmienną kulturą z pewnością pozostawi po sobie niewymazywalne ślady. 

Dowiedź się więcej na temat celów, które przyświecają nam przy realizacji tego projektu: Plan zarządzania projektem.

Plan zarządzania projektem

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲