You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat Medyczny w Tanzanii

Start
Informacje podstawowe

Chciałbyś spróbować swoich sił w pracy w szpitalu, ale nie masz niezbędnego doświadczenia? Zarówno duże szpitale jak i małe kliniki w Tanzanii przyjmą do pomocy każdego, kto wykaże się zaangażowaniem i chęcią pomocy! Zarówno w dużej Aruszy jak i mniejszym Dar es Salaam wolontariusze będą mieli kontakt z wieloma pacjentami cierpiącymi na szereg dolegliwości niespotykanych w Europie, dzięki czemu zyskają doświadczenie, jakiego nie raz nie mają ich koledzy studiujący medycynę! Wyjazd do Tanzanii jest także dla nich - należy pamiętać jednak, że nie będzie on traktowany jako praktyka wakacyjna.

Na początku Twoja rola będzie polegać głównie na obserwacji, z czasem jednak lekarze będą dawać Ci bardziej odpowiedzialne zadania do wykonywania, więc tylko od Twojego zaangażowania zależy jak wiele cennych doświadczeń wyniesiesz z pobytu w Tanzanii.

A Tanzanian woman receives help from a Projects Abroad intern on the Medicine project.

Dodatkowo możesz mieć możliwość wyjazdu na praktyki objazdowe, a także przez pewien czas pracować w masajskim szpitalu, w którym brakuje personelu i środków medycznych, dzięki czemu nie tylko poznasz bliżej kulturę jednego z największych plemion Afryki Środkowej, ale i nauczysz się pracować polegając na swojej wiedzy, nie na sprzęcie, którego często po prostu nie będzie! Szpital niedawno otworzył oddział położnictwa i zachęca teraz masajskie kobiety do korzystania z niego zamiast rodzenia w niebezpiecznych warunkach w domu. Możesz pomagać w kampanii informacyjnej i nakłanianiu członków plemienia do korzystania z dobrodziejstw medycyny!

Na czas trwania wolontariatu zatrzymasz się u jednej z tanzańskich rodzin mieszkającej niedaleko placówki, w której będziesz pracować. Znajdziesz też czas, by poznać innych wolontariuszy i poznawać z nimi tajemnice Afryki!

Dowiedź się więcej na temat celów, które przyświecają nam przy realizacji tego projektu: Tanzania Medicine & Healthcare Management Plan.

Tanzania Medicine & Healthcare Management Plan

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲