You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat Medyczny na Sri Lance

Start
Informacje podstawowe

Chciałbyś zobaczyć, jak wygląda codzienna praca lekarza? Wydaje Ci się, że kiedy podjąłeś inny kierunek studiów drzwi szpitala będą już otwarte dla Ciebie tylko w roli pacjenta? Nic bardziej mylnego. Dzięki podróży na Sri Lankę będziesz mógł na miesiąc zostać lekarzem, nawet jeżeli nie masz wcześniejszego doświadczenia! W klinikach zawsze jest wiele do zrobienia i nawet osoba, która nie otrzymała edukacji medycznej jest w stanie pomóc! 

Kilka placówek medycznych w miastach Balapitiya, Galle, Kalubowila i Kalutara oferują możliwość praktyki w szerokim zakresie dziedzin sztuki lekarskiej, przy dwutygodniowej rotacji praktyki na oddziałach:

  • medycyny ogólnej
  • położnictwa
  • ginekologii
  • pediatrii
  • laryngologia
  • neurologii
  • reumatologii
  • chorób klatki piersiowej
  • a także w kostnicy

Volunteer checking the heartbeat of a child in a clinic in Sri Lanka

Prócz tego masz szansę zobaczyć, na czym polega starożytna sztuka leczenia Ayurveda.

Nawet ktoś niemający doświadczenia medycznego jest w stanie pomóc w lecznicy, w której zawsze jest coś do zrobienia i liczba rąk do pracy jest często niewystarczająca. Lekarze pokażą Ci wszystko, co będą w stanie i wprowadzą w podstawowe arkana sztuki lekarskiej. To, ile zadań, które będą na Tobie spoczywać będzie miało charakter czynnej pomocy zależy od Twojego zaangażowania i tego, jak szybko się uczysz. Organizowane będą dla Ciebie także warsztaty i wykłady, które pomogą Ci w zrozumieniu podstaw sztuki medycznej.

Organizowane są także objazdowe praktyki po lokalnych wioskach i miasteczkach, możesz także prowadzić zajęcia uświadamiające o konieczności dbania o zdrowie w lokalnych szkołach!

Na czas trwania swojego pobytu zatrzymasz się w domu jednej z lokalnych rodzin. Na Sri Lance przebywać też będzie wielu innych wolontariuszy, z którymi śmiało możesz spędzić wolny czas na pięknych plażach wyspy.

Dowiedź się więcej na temat celów, które przyświecają nam przy realizacji tego projektu: Plan zarządzania projektem.

Plan zarządzania projektem

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲