You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat Medyczny w Senegalu

Start
Informacje podstawowe

Jeżeli jesteś zainteresowany wolontariatem w tym kraju, skontaktuj się z nami zanim złożysz aplikację.

Gap year intern working with a child in a clinic on the Medicine project in Senegal

Chciałbyś wypróbować swoje umiejętności, które zdobyłeś podczas studiów medycznych? Sprawdź swoją wiedzę w praktyce na zagranicznym wolontariacie w Senegalu. Uwaga – to nie jest program praktyk wakacyjnych. Szpital nie wystawi Ci zatem potwierdzenia niezbędnego do zaliczenia wakacyjnej praktyki przez Twoja uczelnie medyczną.

Program dostępny jest dla studentów, którzy ukończyli przynajmniej czwarty rok studiów medycznych i zdolnych porozumieć się z pacjentem w języku francuskim. Niektóre placówki przyjmą tylko studentów piątego roku. Skontaktuj się z nami w celu uzyskania listy szpitali i ich wymogów względem wolontariuszy.

Wśród dostępnych placówek jest państwowy szpital zatrudniający tylko dwóch lekarzy i sześć pielęgniarek, obsługujących kilkuset pacjentów dziennie! Każda para rąk do pomocy będzie dla nich na wagę złota, więc będziesz mieć szansę bezpośrednio mieć do czynienia z wieloma przypadkami egzotycznych w Twojej szerokości geograficznej chorób. Inną z placówek jest Centrum Medyczne Czerwonego Krzyża, z jeszcze mniejszym personelem. Na dostępnych lecznicach dostępne dla praktykantów są następujące wydziały: 

  • pediatria
  • laryngologia
  • mikrobiologia
  • patologia
  • położnictwo
  • medycyna ogólna

Dodatkowo możesz mieć możliwość wyjazdu na praktyki objazdowe.  Służba zdrowia w Senegalu jest słabo rozwinięta, dlatego będziesz miał szansę nauczyć się pracować w trudnych warunkach, polegając na swoich umiejętnościach, nie na sprzęcie, którego, bardzo możliwe, że zwyczajnie nie będzie. 

Na czas trwania praktyki zatrzymasz się u jednej z senegalskich rodzin mieszkającej niedaleko placówki, w której będziesz pracować. Znajdziesz też czas, by poznać innych wolontariuszy, nauczyć podstaw lokalnego języka, wolof, lub doszkolić się we władaniu językiem francuskim.

Dowiedź się więcej na temat celów, które przyświecają nam przy realizacji tego projektu: Plan zarządzania projektem.

Plan zarządzania projektem

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲