You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat Medyczny w Rumunii

Start
Informacje podstawowe

Intern with local staff in a hospital on the Medicine project in Romania

Studiujesz na kierunku lekarskim? Zastanawiasz się nad odbyciem wolontariatu dzięki któremu nabierzesz doświadczenia jako przyszły lekarz? Czemu nie pojechać więc za granicę i nie spróbować swoich sił w zupełnie innej rzeczywistości medycznej? Rumunia czeka na Ciebie!

Uwaga – nie jest to projekt praktyki wakacyjnej. Szpital nie wystawi Ci zatem potwierdzenia niezbędnego do zaliczenia wakacyjnej praktyki przez Twoja uczelnie medyczną.

Wolontariat spędzisz w klinice dziecięcej, którą każdego dnia odwiedza nawet 30 nowych pacjentów, będziesz mieć więc okazję poznać dobrze każdy z przypadków i nauczyć się wykorzystywać posiadaną wiedzę w praktyce! Dzieci cierpią na rozmaite schorzenia, od urazów fizycznych po wady wrodzone, takie jak zespół Downa, dzięki czemu będziesz mieć okazję zapoznać się z procedurami dotyczącymi postępowania z szeregiem rozmaitych schorzeń i dolegliwości, także w zakresie fizjoterapii. Szczególnie mile widziani są studenci specjalizujący się w :

  • neurologii
  • ortopedii
  • pediatrii
  • fizjoterapii
  • psychiatrii
  • psychoterapii

Na miejscu zatrzymasz się u lokalnej rodziny, dzięki czemu będziesz miał możliwość zobaczyć, jak wygląda codzienne życie w Rumunii. Możesz być też pewien, że wraz z innymi uczestnikami projektu z całego świata będziesz mógł spędzić aktywnie swój wolny czas, który pozostanie Ci po codziennych zajęciach w klinice.

Dowiedź się więcej na temat celów, które przyświecają nam przy realizacji tego projektu: Plan zarządzania projektem.

Plan zarządzania projektem

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲