You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat Medyczny w Mongolii

Start
Informacje podstawowe

Chciałbyś nieść pomoc potrzebującym, ale brak studiów medycznych Ci to uniemożliwia? Nic bardziej mylnego! Jeżeli masz 18 lat lub więcej to szpitale w stolicy Mongolii, Ułan-Batar, czekają na każdego, niezależnie od posiadanego doświadczenia. Jeżeli jesteś uczniem szkoły średniej, studentem lub absolwentem studiów medycznych, nic nie stoi na przeszkodzie, byś także mógł pojechać - pamiętaj tylko, że projekt taki nie będzie liczony jako wakacyjna praktyka medyczna. Służba zdrowia w Mongolii jest zorganizowana podobnie jak w krajach Zachodu, ale wciąż spotkać można na miejscu prywatne kliniki oferujące terapie tradycyjnej medycyny. Jeżeli masz ochotę wypróbować alternatywnych możliwości sztuki leczenia, skontaktuj się z nami, będziemy w stanie umieścić Cię w jednej z takich placówek!

Volunteer on the medicine project in Mongolia prepares medicine in a hospital

Prawo w Mongolii nie pozwala osobom, które nie odebrały medycznego wykształcenia na czynną pomoc chorym, ale nie przeszkodzi to wolontariuszom w podejmowaniu innego typu pracy na terenie szpitala, także wśród pacjentów – możesz uczestniczyć w obchodach wraz z lekarzem prowadzącym lub pomagać w przygotowaniu oprzyrządowania do zabiegów czy konserwacji sprzętu chirurgicznego! Organizowane są także praktyki objazdowe, dni pomocy lekarskiej dla bezdomnych. Oferujemy Ci także zajęcia, na których nauczysz się wykonywać podstawowe badania -  na przykład wykonywania pomiarów ciśnienia.

Placówki, w których wolontariusze realizują swoje projekty to: kliniki rodzinne, małe szpitale ogólne, świadczące średni poziom opieki medycznej i wyspecjalizowane ośrodki chirurgiczne. Wolontariusze z wcześniejszym doświadczeniem medycznym powinni się zarejestrować, aby otrzymać licencję, dzięki której będą mogli uczyć innych.

W czasie trwania projektu zamieszkasz u jednej z lokalnych rodzin, a czas wolny możesz spędzać wraz z innymi wolontariuszami na odkrywaniu historii dawnego Imperium Mongolii!

Plan zarządzania projektem

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲