You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat Medyczny w Meksyku

Start
Informacje podstawowe

Chciałbyś nieść pomoc potrzebującym, ale brak studiów medycznych Ci to uniemożliwia? Nic bardziej mylnego! Szpitale w Meksyku czekają na każdego, niezależnie od posiadanego doświadczenia, więc jeżeli jesteś studentem lub absolwentem studiów medycznych, nic nie stoi na przeszkodzie, byś także mógł pojechać – pamiętaj tylko, że projekt taki nie będzie liczony jako wakacyjna praktyka medyczna. Jedynymi koniecznymi do spełnienia warunkami są pełnoletniość i znajomość języka hiszpańskiego w stopniu umożliwiającym komunikatywność z pacjentami – jeżeli nie czujesz się na siłach, możemy zorganizować dla Ciebie dodatkowe kursy językowe jeszcze w Polsce lub już w Meksyku.

Projects Abroad Public Health volunteer and local doctor see patients in Mexico

Na ręce do pomocy czeka wiele placówek w Guadalajarze, w których możesz działać na jednym lub kilku, zależnie od swoich preferencji, dostępnych oddziałach:

  • ginekologii
  • hematologii
  • pediatrii
  • patologii
  • anestezjologii
  • chirurgii

Raz w miesiącu organizowane są także praktyki objazdowe. Miej na uwadze, że z racji na odmienne warunki klimatyczne i inną szerokość geograficzną możesz natknąć się w Meksyku na szokujące przypadki i choroby, które nie są powszechne w Polsce. Od Twojego doświadczenia zależy ilość i rodzaj pracy, jaką możesz wykonywać, począwszy od obserwacji i rutynowych kontroli, na pomocy przy zabiegach i samodzielnym ich wykonywaniu, jeśli masz już doświadczenie. Jeśli jeszcze go nie posiadasz, nie martw się – jeśli wykażesz się sumiennością, rzetelnością i pasją, będą Ci powierzone też bardziej odpowiedzialne zadania. W czasie trwania projektu zamieszkasz u jednej z lokalnych rodzin, a czas wolny możesz spędzać wraz z innymi wolontariuszami na odkrywaniu barwnej Guadalajary!

Dowiedź się więcej na temat celów, które przyświecają nam przy realizacji tego projektu: Plan zarządzania projektem.

Plan zarządzania projektem

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲