You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat Medyczny w Kenii

Start
Informacje podstawowe

A medical intern concentrates as she helps a young child in Kenya

Chciałbyś nieść pomoc potrzebującym, ale nie odebrałeś nigdy edukacji medycznej? To nie jest przeszkoda, by móc przyłożyć rękę do niesienia pomocy chorym w Kenii! Jeżeli jesteś studentem lub absolwentem studiów medycznych, nic nie stoi na przeszkodzie, byś też mógł pojechać – pamiętaj tylko, że projekt taki nie będzie liczony jako wakacyjna praktyka medyczna. Na ręce do pomocy czeka wiele placówek w Nanyuki, leżącej na północy Kenii, od małych szpitali i schronisk dla osób starszych począwszy po duże, państwowe placówki. Wszędzie znajdzie się zajęcie dla każdego, więc nie obawiaj się, że nie poradzisz sobie! Możesz działać na jednym lub kilku dostępnych oddziałach:

  • położnictwie
  • medycynie ogólnej
  • chirurgii
  • pediatrii
  • laboratorium

Dostępne są również praktyki objazdowe wśród mieszkańców okolicznych wiosek lub sierocińców. Miej na uwadze, że z racji na odmienne warunki klimatyczne i mniej zaawansowany rozwój medycyny niż w krajach Zachodu możesz natknąć się w Kenii na szokujące przypadki i choroby, które nie są powszechne w Polsce.

A local child receives medicine at a medical outreach in Kenya, Africa

Od Twojego doświadczenia zależy ilość i rodzaj pracy, jaką możesz wykonywać, począwszy od obserwacji i rutynowych kontroli, na pomocy przy zabiegach i samodzielnym ich wykonywaniu, jeśli masz już doświadczenie. Jeśli jeszcze go nie posiadasz, nie martw się – jeśli wykażesz się sumiennością, rzetelnością i pasją, będą Ci powierzone też bardziej odpowiedzialne zadania. Wiedzę zdobywać będziesz nie tylko w praktyce – regularnie odbywają się również warsztaty zaznajamiające mniej zaawansowanych uczestników projektu z podstawami medycyny, zaś tych mających już za sobą lata edukacji wprowadzające w tematy dotyczące konkretnych przypadków, z którymi można mieć do czynienia w Kenii i specjalistycznymi technikami pracy. Kenia jest bardzo popularnym celem wyjazdów wielu naszych wolontariuszy, więc nie będziesz narzekał na samotność. Ponadto, zamieszkasz u jednej z lokalnych rodzin, dzięki czemu zobaczysz, jak wygląda życie afrykańskiej rodziny!

Dowiedź się więcej na temat celów, które przyświecają nam przy realizacji tego projektu: Plan zarządzania projektem.

Plan zarządzania projektem

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲