You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat Medyczny na Jamajce

Start
Informacje podstawowe

Medicine and Healthcare interns participate in a medical outreach in Jamaica.

Czy wiesz, że nawet nie zaczynając edukacji w kierunku medycznym jesteś w stanie być ważnym członkiem szpitalnej załogi? Nasz projekt praktyk na Jamajce jest tego przykładem. W Mandeville lub w St Elizabeth możesz zostać na jakiś czas członkiem personelu tamtejszych szpitali lub centrów zdrowia i spełnić swoje marzenie o pracy polegającej na leczeniu innych! Jeżeli jesteś studentem medycyny, także możesz wziąć udział – pamiętaj jednak, że ta praktyka nie jest liczona jako praktyka wakacyjna.

Zależnie od poziomu Twojego doświadczenia w sprawach medycznych (pamiętaj, że możesz wziąć udział nawet jeżeli jeszcze go nie masz lub jesteś już absolwentem studiów medycznych!) odbywać będziesz wolontariat w różnych placówkach – skontaktuj się z nami po więcej informacji. Wśród licznych oddziałów, na których możesz poznawać tajniki pracy lekarza wymienić należy:

A group of Projects Abroad interns pose for a photograph at a medical outreach in Jamaica.

  • chirurgia
  • ginekologia
  • pediatria
  • położnictwo
  • pielęgniarstwo

Zależnie od zaangażowania, jakie włożysz w początkowo proste prace i obserwacje, będziesz w stanie przekonać swoich lekarzy-opiekunów do powierzenia Ci bardziej odpowiedzialnych zajęć. Prócz tego weźmiesz udział w szeregu prelekcji i warsztatów, dzięki którym zaznajomisz się z podstawami sztuki lekarskiej i poznasz czynniki konieczne do funkcjonowania w jamajskim szpitalu. Prócz tego weźmiesz udział w szeregu kampanii informacyjnych – tym razem nie jako odbiorca, lecz przekazujący treści! Twoim zadaniem będzie prowadzenie prelekcji wśród członków lokalnych społeczności i udział w kampanii informacyjnej uświadamiającej o konieczności prowadzenia zdrowego trybu życia. Niezależnie od długości pobytu na Jamajce, mieszkać będziesz u jednej z lokalnych rodzin. To znakomita szansa, by poznać z pierwszej ręki kulturę rodaków Boba Marleya! Jeżeli nie możesz sobie pozwolić na pełen, miesięczny pobyt, możesz spędzić na Jamajce tylko trzy tygodnie!

Dowiedź się więcej na temat celów, które przyświecają nam przy realizacji tego projektu: Plan zarządania projektem.

Plan zarządzania projektem

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲