You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat Medyczny w Ghanie

Start
Informacje podstawowe

Chciałbyś spróbować swych sił jak lekarz, ale za późno już na wybór studiów medycznych? To nie problem! Nawet pomimo braku doświadczenia medycznego możesz być cennym członkiem personelu w jednym ze szpitali w Ghanie w położonym na wybrzeżu Cape Coast lub w Dodowa. Wybrać możesz spomiędzy wielu oddziałów, między innymi:

  • pediatrii
  • położnictwa
  • farmacji
  • fizjoterapii
  • ostrego dyżuru
  • chirurgii

Organizowane są także objazdowe wizyty po okolicznych wioskach i sierocińcach. Warunki klimatyczne i niższy poziom świadomości medycznej w Ghanie powodują, że wciąż powszechne są tam choroby niespotykane w krajach europejskich, takie jak malaria czy tyfus. Dzięki wyjazdowi będziesz mieć szansę zobaczyć przypadki tych chorób na żywo i pomóc ludziom nimi dotkniętymi. Na miejscu przedyskutujesz z przedstawicielem szpitala swój program pobytu w Ghanie i wybierzesz oddziały, na których spędzisz czas.

W trakcie pobytu zatrzymasz się u lokalnej rodziny, dzięki czemu będziesz mieć szansę poznać historię i kulturę mieszkańców Zatoki Gwinejskiej! Ghana jest bardzo popularnym celem podróży, możesz być więc pewien, że zawsze na miejscu będzie spora grupka innych wolontariuszy, z którymi możesz spędzić wolny czas.

Dowiedź się więcej na temat celów, które przyświecają nam przy realizacji tego projektu: Plan zarządzania projektem.

Plan zarządzania projektem

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲