You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat Medyczny w Etiopii

Start
Informacje podstawowe

Jeżeli jesteś zainteresowany wolontariatem w tym kraju, skontaktuj się z nami zanim złożysz aplikację

Jesteś studentem czwartego lub wyższego roku medycyny? Zastanawiasz się nad odbyciem praktyki, dzięki której nabierzesz doświadczenia jako przyszły lekarz, ale nie chciałbyś po raz kolejny trafić do placówki, w której odbywałeś swoją wakacyjną praktykę? Czemu nie pojechać więc na wakacje i nie spróbować swoich sił w zupełnie innej rzeczywistości medycznej? Etiopia może Ci zapewnić to wszystko! Uwaga – nie jest to projekt praktyki wakacyjnej. Szpital nie wystawi Ci zatem potwierdzenia niezbędnego do zaliczenia wakacyjnej praktyki przez Twoja uczelnie medyczną.

Prywatna klinikaSante w stolicy kraju, Adis Abebie, z otwartymi rękami powita Cię na okres miesiąca. Na miejscu będzie potrzebna kopia Twojego CV, która pomoże personelowi szpitala znaleźć najbardziej optymalne dla Ciebie oddziały, najlepiej odpowiadające Twoim preferencjom i mogące dać Ci doświadczenie w Twojej przyszłej pracy! Dostępne na miejscu będą między innymi:

A Projects Abroad medical intern poses for a photograph with an Ethiopian doctor.

  • oddział medycyny ogólnej
  • oddział pielęgniarstwa
  • laboratorium

Będziesz miał też okazję do uczestniczenia w zabiegach transfuzji krwi i poznasz sposoby walki z AIDS w kraju, w którym przypadłość ta jest niezwykle częsta. Na miejscu możesz spodziewać się także innych przypadków chorób, często niespotykanych w Europie, dzięki czemu zyskasz niezwykle cenne doświadczenie.

Na miejscu zatrzymasz się u lokalnej rodziny, dzięki czemu będziesz miał możliwość zobaczyć jak wygląda codzienne życie w Etiopii. Możesz być też pewien, że wraz z innymi uczestnikami projektu z całego świata będziesz mógł spędzić aktywnie swój wolny czas, który pozostanie Ci po codziennych zajęciach w klinice.

Dowiedź się więcej na temat celów, które przyświecają nam przy realizacji tego projektu: Plan zarządzania projektem.

Plan zarządzania projektem

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲