Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat Medyczny w Boliwii 

Start
Informacje podstawowe

Ten projekt nie jest już dostępny. Skontaktuj się z nami aby dowiedzieć się o alternatywnych rozwiązaniach.

Jeżeli czułeś potrzebę niesienia pomocy potrzebującym, ale Twoje wybory życiowe nie pozwoliły Ci podjąć studiów medycznych, wciąż możesz jeszcze spełnić swoje marzenie, by móc leczyć tych, którzy najbardziej potrzebują pomocy – najbiedniejszych i zapomnianych.

Tacy właśnie są pacjenci publicznych lecznic w Cochambabie, czwartym pod względem liczby ludności mieście Boliwii. Nie tylko chorzy potrzebują pomocy – same kliniki także bywają w trudnej sytuacji materialnej, powszechny jest brak środków medycznych, a cięcia budżetowe ograniczają nie raz tak potrzebny personel medyczny. Dlatego też każdy, kto – nawet nie posiadając wykształcenia w kierunkach medycznych – wykaże się otwarty sercem dla tych, którzy potrzebują pomocy, będzie mile widziany w boliwijskich placówkach. Zawsze znajdzie się zajęcie, które odciąży lekarzy, na których spoczywa za dużo obowiązków. Będziesz mieć możliwość pomóc im na oddziałach takich jak:

Medicine volunteer works with staff to help a child in Bolivia

  • Pediatria
  • Ginekologia
  • Farmacja
  • Rozpoznanie wstępne

Możesz wziąć także udział, jeżeli wybierzesz się na wolontariat w odpowiednim okresie, w programie szczepień. Szpitale organizują także objazdowe badania dla okolicznych mieszkańców. Jeżeli tylko chcesz, będziesz mógł wziąć w nich udział.  Czekają na Ciebie także warsztaty, dzięki którym lepiej wdrożysz się w tryb pracy na boliwijskich lecznicach. Możesz też odnaleźć się jako fizjoterapeuta na oddziale oparzeń, gdzie Twoim zadaniem będzie pomoc w rehabilitacji dzieci, które uległy wypadkom. Będziesz także uczestniczyć w objazdowych kontrolach okolicznych świetlic środowiskowych, których rezydenci także potrzebują opieki fizjoterapeuty.

Minimalny czas pobytu na boliwijskich placówkach to jeden miesiąc. Konieczna będzie także znajomość języka hiszpańskiego pozwalająca na swobodną komunikację z pacjentami i lekarzami. Jeżeli uważasz, że Twoja znajomość języka hiszpańskiego jest za słaba, jesteśmy w stanie zorganizować dla Ciebie dodatkowy kurs z lektorem! Na miejscu zatrzymasz się w domu boliwijskiej rodziny. Z pewnością będziesz mieć wiele czasu, by bliżej poznać się z nią i atrakcjami, które oferuje ludna Cochambaba

Dowiedź się więcej na temat celów, które przyświecają nam przy realizacji tego projektu: Plan zarządzania projektem.

Plan zarządania projektem

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲