You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariaty zagraniczne z zakresu
Medycyny 

Start

Volunteer in local community on a Medicine & Healthcare project abroad

  • Twoje zadania: Wykonywanie podstawowych procedur medycznych na wybranych samodzielnie oddziałach szpitalnych oraz obserwacja miejscowych lekarzy podczas wykonywania obowiązków.
  • Wymagania: Brak wymagań w Ghanie, Kenii, Nepalu, Sri Lance i Tanzanii. Wymagania edukacyjne w Kambodży, Chinach, Etiopii, Maroko, Filipinach, Rumunii, Samoa, Senegalu i Wietnamie. Znajomość języka hiszpańskiego w Argentynie, Boliwii, Meksyku i Peru. Znajomość języka francuskiego w Maroko, Senegalu i Togo. Uczestnicy muszą mieć co najmniej 18 lat w przypadku: Boliwii, Kambodży, Chin, Etiopii, Jamajki, Meksyku, Mongolii, Maroko, Rumunii, Senegalu i Wietnamu.
Informacje o projekcie

W niniejszych wolontariatach medycznych mogą wziąć udział osoby dorosłe nieposiadające wykształcenia medycznego. Jeżeli jesteś studentem medycyny sprawdź nasze Praktyki dla studentów medycyny. Jeżeli jesteś w wieku 16-19 lat i dopiero rozważasz studia medyczne to możesz wziąć udział w Młodzieżowych Wolontariatach Medycznych

Wolontariaty medyczne

Medical intern working with a child on a Medicine project in Ghana

Wzięcie udziału w wolontariacie medycznym to doskonała szansa nie tylko na czynne poznanie zawodu lekarza, ale także możliwość zobaczenia, jak wygląda służba medyczna w krajach rozwijających się. Często brakuje tam środków, a kliniki są bardzo słabo wyposażone. Lekarze mogą liczyć głównie na swoje umiejętności. Dlatego też wypróbowanie swoich sił w sztuce medycznej w takich okolicznościach pomoże Ci poznać inne metody medyczne niż te, które poznajesz na studiach, a także pozwoli zdobyć niezwykle cenne doświadczenie. 

Pomagamy naszym wolontariuszom wybrać typ i lokalizację projektu najbardziej odpowiadającą ich zapotrzebowaniu. Skontaktuj się z nami, by zdobyć więcej informacji.

Jako wolontariusz-stażysta, szybko zobaczysz różnice pomiędzy medycyną w jednym z krajów Europy a krajami, w których możliwości są o wiele bardziej ograniczone. Personel szpitali często nie jest w stanie opiekować się pacjentami z odpowiednim standardem z uwagi na braki kadrowe i nadmiar poszukujących pomocy. Każda para rąk do pomocy się przyda. Pacjenci trafiają do placówek często już w zaawansowanych stadiach chorób, możesz więc mieć okazję zobaczyć naprawdę szokujące przypadki.

Twoje obowiązki

W czasie wolontariatu będziesz pomagać personelowi szpitala w codziennych obowiązkach, obserwować pracę doktora z pacjentami i pomagać w prostszych zabiegach medycznych. Zależnie od wybranego oddziału możesz zbierać doświadczenie w różnych, interesujących Cię dziedzinach. Daj nam znać, a pomożemy Ci wybrać najlepsze dla Ciebie miejsce. Zależnie od Twoich doświadczeń i poziomu wiedzy możesz brać udział w szeregu obowiązków pracy w szpitalu, zarówno asystując lekarzowi, jak i samodzielnie wykonując zabiegi. Możesz też głębiej i dokładniej poznać procedury medyczne w kraju, do którego się udajesz. 

Wolontariaty z zakresu medycyny tradycyjnej 

Medicine intern checking the blood pressure of a woman

W Indiach, Chinach, Wietnamie i na Sri Lance masz szansę odbyć staż w jednej z klinik, które wykorzystują w aktywnym planie leczenia sztukę medycyny tradycyjnej. W lokalnych społecznościach wielu cierpiących leczy się samemu przy pomocy ziół i części roślin, używanych na tym obszarze od tysięcy lat. Zapoznanie się z tą tradycją przez kogoś nawykłego do medycyny zachodniej może być niezwykle cennym doświadczeniem.

Innym ciekawym przykładem połączenia współczesnej i starożytnej metody leczenia jest na przykład klinika w Mongolii lecząca przy pomocy akupunktury.

Medycyna:

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲