Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat z Logopedii w Togo

Start
Informacje podstawowe

Ten projekt nie jest już dostępny. Skontaktuj się z nami aby dowiedzieć się o alternatywnych rozwiązaniach.

  • Miasto: Lomé
  • Wymagania: Znajomość języka francuskiego na poziomie co najmniej średniozaawansowanym
  • Instytucje: Szkoły specjalne oraz ośrodki dziennego pobytu dla dzieci
  • Zakwaterowanie Rodziny goszczące
  • Minimalna długość pobytu: 2 tygodnie

Togo przyciąga na wolontariat szczególnie osoby zainteresowane kulturą francuską. Jest to bowiem była kolonia tego kraju i miejsce, gdzie wciąż dominuję język francuski. Togo to piękne plaże, bogactwo krajobrazów oraz wyjątkowi ludzie. Z wielu względów to także doskonałe miejsce na Wolontariat z Logopedii, szczególnie jeżeli chcesz pracować po francusku.

Jeżeli zatem wiążesz swoją przyszłość z Logopedią, a także z krajami kultury frankofońskiej Togo to dla Ciebie oczywisty wybór. Możesz być pewny, że pacjentów Ci nie zabraknie, a Ty będziesz miał do nich bezpośredni dostęp. Tamtejszy system opieki zdrowotnej nie jest wydolny. Przy tak mocno ograniczonych środkach leczenie wad wymowy czy opieka nad osobami głuchymi została całkowicie zaniedbana. Stąd tak duża potrzeba pomocy ze strony wolontariuszy. Pojedź więc do Togo, gdzie Twoja praca jest bardzo potrzebna, a ty z łatwością dostrzeżesz efekt swoich wysiłków.

Ty wybierasz termin wyjazdu oraz długość pobytu. My zaś zapewniamy Ci opiekę merytoryczną w instytucji, w której przyjdzie Ci realizować Twój wolontariat oraz pewność, że będziesz pracować tam, gdzie ustalono przed wyjazdem. Zadba o to nasz lokalny personel.

Twoje zadania na miejscu

Togolese children receive speech therapy from a Projects Abroad intern

Jeżeli zdecydujesz się wyjechać do Togo na wolontariat z Logopedii, będziesz pracować między innymi w ośrodku dziennego pobytu dla dzieci prowadzonym przez lokalną NGO. Wychowankowie tego ośrodka to dzieci z rodzin dysfunkcyjnych lub świetlic środowiskowych. Większość z nich posiada rożnego rodzaju zaburzenia rozwoju. Problemem jest fakt, że na 30 małych pacjentów przypada średnio tylko jeden specjalista. Stań się zatem jego pomocnikiem, pomóż i zdobądź nowe umiejętności, które na pewno przydadzą Ci się w przyszłości w karierze zawodowego Logopedy.

Możesz także trafić do szkoły dla dzieci głuchych. To ośrodek dość dobrze zorganizowany jak na tamtejsze warunki, posiadający nie tylko dobre wyposażenie, ale także wyszkoloną kadrę. Wraz z lokalnymi specjalistami będziesz uczył dzieci języka migowego, czy wymawiać podstawowe głoski.

Gdziekolwiek nie trafisz możesz być pewnym, że czeka Cię wyjątkowa przygoda, zarówno na polu zawodowym jaki osobistym.

Zakwaterowanie

Nasz lokalny personel zadba o Twoje zakwaterowanie, wyżywienie i całą logistykę związaną z Twoim pobytem. Będziesz zakwaterowany w domach lokalnych rodzin. Dzięki mieszkaniu z rodziną poznasz lokalną kulturę od podszewki – taka okazja nie zdarza się zbyt często!

Co zrobić żeby wyjechać

Jeżeli chcesz wyjechać na Wolontariat z Logopedii do Togo, zgłoś się do nas telefonicznie pod numerem: 22 292 22 07 lub mailowo na adres: info@projects-abroad.pl, a otrzymasz więcej informacji o tym wolontariacie.

Plan zarządzania projektem

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲