You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat z Logopedii w Tanzanii

Start
Informacje podstawowe
  • Miasto: Dar es Salaam
  • Wymagania: Znajomość języka angielskiego na poziomie przynajmniej średnio zaawansowanym. 2 rok studiów kierunkowych.
  • Instytucje: Ośrodek rehabilitacyjny dla dzieci
  • Zakwaterowanie Rodziny goszczące
  • Minimalna długość pobytu: 4 tygodnie

 Photograph of a street view in Dar es Salaam, Africa

Wolontariat z Logopedii w Tanzanii nie tylko pomoże Ci zdobyć cenne doświadczenie zawodowe, ale także da Ci możliwość poprawy jakości życia wielu ludzi, którzy z powodu wad wymowy doświadczają wykluczenia społecznego, depresji, a czasem i także przemocy.

Ty wybierasz termin wyjazdu oraz długość pobytu. My zaś zapewniamy Ci opiekę merytoryczną w instytucji, w której przyjdzie Ci realizować Twój wolontariat oraz pewność, że będziesz pracować tam, gdzie ustalono przed wyjazdem. Zadba o to nasz lokalny personel.

Twoje zadania na miejscu

Będziesz pomagać w leczeniu dzieci z problemami mowy i języka w dedykowanym dla nich ośrodku rehabilitacyjnym. 
Do twoich obowiązków należeć będzie:

  • Pomaganie w ocenie, diagnozowaniu i leczeniu dzieci z zaburzeniami mowy lub połykania.
  • Monitorowanie ich postępów poprzez sporządzanie sprawozdań.

Będzie to dla Ciebie z jednej strony dużym wyzwaniem, ale z drugiej na pewno sporą szansą. Możesz bowiem liczyć na stały, bezpośredni dostęp do pacjentów. Stąd, jeżeli chcesz zmierzyć się z tym wyzwaniem, musisz spełnić wymóg ukończonego 2 roku edukacji kierunkowej. Liczy się także Twoja chęć do pracy i nauki oraz charakter, ważne jest, abyś wykazywał się inicjatywą. Włożony wysiłek da Ci jednak sporo satysfakcji. Ponadto będziesz miał do dyspozycji wykwalifikowanego terapeutę zajęciowego, który w każdym momencie będzie Ci służył radą i pomocą.

Zakwaterowanie

Nasz lokalny personel zadba o Twoje zakwaterowanie, wyżywienie i całą logistykę związaną z Twoim pobytem. Będziesz zakwaterowany w domach lokalnych rodzin. Dzięki mieszkaniu z rodziną poznasz lokalną kulturę od podszewki – taka okazja nie zdarza się zbyt często!

Co zrobić żeby wyjechać

Jeżeli chcesz wyjechać na Wolontariat z Logopedii do Tanzanii, zgłoś się do nas telefonicznie pod numerem: 22 292 22 07 lub mailowo na adres: info@projects-abroad.pl, a otrzymasz więcej informacji o tym wolontariacie.

Plan zarządania projektem

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲