Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat z Logopedii w Maroko

Start
Informacje podstawowe

Ten projekt nie jest już dostępny. Skontaktuj się z nami aby dowiedzieć się o alternatywnych rozwiązaniach.

  • Miasto: Rabat
  • Wymagania: Znajomość języka francuskiego lub arabskiego na poziomie przynajmniej średniozaawansowanym. 1 rok studiów kierunkowych.
  • Instytucje: Szkoły specjalne oraz ośrodki dziennego pobytu dla dzieci
  • Zakwaterowanie Rodziny goszczące
  • Minimalna długość pobytu: 2 tygodnie

Wyjazd na Wolontariat z Logopedii do Maroko to wyjątkowa przygoda. Z jednej strony będziesz mieć szanse na zdobycie nowych doświadczeń zawodowych, a z drugiej poznasz ten kraj na styku dwóch kultur – arabskiej francuskiej. Jeżeli zatem wiążesz swoją przyszłość z Logopedią, a także z krajami kultury frankofońskiej to Maroko jest zdecydowanie najlepszym miejscem żeby sprawdzić się na tym polu. Z jednej strony możesz liczyć na wspaniałych specjalistów, pod których okiem będziesz pracować, z drugiej zaś na spora liczbą pacjentów, do których będziesz mieć bezpośredni dostęp. Czy jest więc lepsza szkoła praktycznych umiejętności?

Speech Therapy intern works with a child in a clinic in Morocco

Ty wybierasz termin wyjazdu oraz długość pobytu. My zaś zapewniamy Ci opiekę merytoryczną w instytucji, w której przyjdzie Ci realizować Twój wolontariat oraz pewność, że będziesz pracować tam, gdzie ustalono przed wyjazdem. Zadba o to nasz lokalny personel.

Twoje zadania na miejscu

Jeżeli zdecydujesz się wyjechać do Maroko na wolontariat z Logopedii, będziesz pracować w ośrodku dziennego pobytu dla dzieci w wieku 3-12 lat. Wychowankowie tego ośrodka to dzieci z rodzin dysfunkcyjnych lub świetlic środowiskowych. Większość z nich posiada rożnego rodzaju zaburzenia rozwoju, którym tamtejsi specjaliści próbują przeciwdziałać. Ośrodek bowiem jest bardzo dobrze wyposażony i stanowi wzór takich placówek w Maroko. Możesz więc liczyć tam na fachową opiekę merytoryczną specjalisty, który zostanie Twoim opiekunem.

Możesz także trafić do szkoły specjalnej dla dziewcząt w wieku 6-15 lat. Wraz z lokalnymi specjalistami będziesz pracował nad ich usamodzielnieniem oraz integracją z lokalną społecznością.

Gdziekolwiek nie trafisz, możesz być pewnym, że czeka Cię wyjątkowa przygoda, zarówno na polu zawodowym jaki osobistym.

Zakwaterowanie

Nasz lokalny personel zadba o Twoje zakwaterowanie, wyżywienie i całą logistykę związaną z Twoim pobytem. Będziesz zakwaterowany w domach lokalnych rodzin. Dzięki mieszkaniu z rodziną poznasz lokalną kulturę od podszewki – taka okazja nie zdarza się zbyt często!

Co zrobić żeby wyjechać

Jeżeli chcesz wyjechać na Wolontariat z Logopedii do Maroko, zgłoś się do nas telefonicznie pod numerem: 22 292 22 07 lub mailowo na adres: info@projects-abroad.pl, a otrzymasz więcej informacji o tym wolontariacie.

Plan zarządzania projektem

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲