You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat z Logopedii w Ghanie

Start
Informacje podstawowe
  • Miasto: Accra
  • Wymagania: Znajomość języka angielskiego na poziomie przynajmniej średnio zaawansowanym. 2 lata studiów kierunkowych.
  • Instytucje: Szkoły specjalne
  • Zakwaterowanie Rodziny goszczące
  • Minimalna długość pobytu: 2 tygodnie

Ghana to jeden z najpopularniejszych krajów wśród naszych stażystów i wolontariuszy. Możesz zatem spodziewać się nie tylko nowych doświadczeń zawodowych, ale także dobrej zabawy z naszymi uczestnikami z całego świata. Jeżeli zatem specjalizujesz się w dziedzinie Logopedii i szukasz nowych wyzwań to wybierz się z nami do Ghany i sprawdź się w pracy w kraju o innym języku i kulturze.

A local child is helped by a female volunteer in Ghana, Africa.

Ze względów cywilizacyjnych większość młodych Ghańczyków, którzy cierpią na wady wymowy jest pozostawiona bez jakiejkolwiek opieki przez tamtejszy niewydolny system ochrony zdrowia. Brakuje specjalistów oraz świadomości, że z wadami wymowy można skutecznie walczyć.

Ty wybierasz termin wyjazdu oraz długość pobytu. My zaś zapewniamy Ci opiekę merytoryczną w instytucji, w której przyjdzie Ci realizować Twój wolontariat oraz pewność, że będziesz pracować tam, gdzie ustalono przed wyjazdem. Zadba o to nasz lokalny personel.

Twoje zadania na miejscu

Brak lokalnych specjalistów, pod których okiem mógłbyś pracować, będzie dla Ciebie z jednej strony dużym wyzwaniem, ale z drugiej na pewno sporą szansą. Możesz bowiem liczyć na stały, bezpośredni dostęp do pacjentów. Stąd, jeżeli chcesz zmierzyć się z tym wyzwaniem, musisz spełnić wymóg ukończonych 2 lat edukacji kierunkowej. Liczy się także Twoja chęć do pracy i nauki oraz charakter. Włożony wysiłek da Ci jednak sporo satysfakcji.

Będziesz pracować w stolicy Ghany - Akrze - w New Horizon Special School. Twoje codzienne zadania to między innymi praca z grupą podopiecznych w wieku szkolnym, a także szkolenie lokalnego personelu. Będziesz więc mógł zaangażować się dwa aspekty logopedii zarówno pracując z pacjentami, jak i wcielić się w role wykładowcy, przekazując swoja wiedze innym.

Zakwaterowanie

Nasz lokalny personel zadba o Twoje zakwaterowanie, wyżywienie i całą logistykę związaną z Twoim pobytem. Będziesz zakwaterowany w domach lokalnych rodzin. Dzięki mieszkaniu z rodziną poznasz lokalną kulturę od podszewki – taka okazja nie zdarza się zbyt często!

Co zrobić żeby wyjechać

Jeżeli chcesz wyjechać na Wolontariat z Logopedii do Ghany, zgłoś się do nas telefonicznie pod numerem: 22 292 22 07 lub mailowo na adres: info@projects-abroad.pl, a otrzymasz więcej informacji o tym wolontariacie.

Plan zarządania projektem

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲