You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat z Fizjoterapii w Wietnamie

Start
Informacje podstawowe
  • Miasto: Hanoi
  • Wymagania: Wymagana znajomość języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym. Brak wymagań merytorycznych w zakresie fizjoterapii.
  • Instytucje: Ośrodki rehabilitacyjne
  • Zakwaterowanie Rodziny goszczące lub mieszkania
  • Minimalna długość pobytu: 2 tygodnie

Hanoi to jedno z najbardziej tętniących życiem miast w południowo-wschodniej Azji. Będąc stolicą i zarazem drugim co do wielkości miastem w Wietnamie z początku może sprawiać wrażenie pogrążonego w chaosie, jednak po lepszym poznaniu odkryjesz wspaniałą naturę Wietnamczyków, czarujące stare miasto oraz świątynie ukryte przed okiem przybyszy w tłumie motocykli i miejskiej krzątaninie.

Połącz więc niezapomniane wakacje z Wolontariatem z Fizjoterapii – pomóż lokalnej społeczności i odpowiedz sobie na pytanie czy to dziedzina, w której chciałbyś w przyszłości pracować. Nie musisz mieć żadnych doświadczeń edukacyjnych ani zawodowych w tej dziedzinie. Liczy się Twój zapał do pracy oraz nauki.

Ty wybierasz termin wyjazdu oraz długość pobytu. My zaś zapewniamy Ci opiekę merytoryczną w instytucji, w której przyjdzie Ci realizować Twój wolontariat oraz pewność, że będziesz pracować tam, gdzie ustalono przed wyjazdem. Zadba o to nasz lokalny personel. Zadba także o Twoje zakwaterowanie, wyżywienie i całą logistykę związaną z Twoim pobytem.

Twoje zadania na miejscu

Możesz pracować w lokalnym ośrodku rehabilitacyjnym lub w specjalnym ośrodku opieki nad ofiarami skutków wojny wietnamskiej. Na miejscu, zależnie od wybranej placówki, zetkniesz się z zatem z pacjentami autystycznymi, a także osobami z porażeniem mózgowym. Wśród Twoich pacjentów znajdą się także ofiary Agent Orange, czyli tak zwanego „czynnika pomarańczowego” substancji wykorzystywanej masowo przez armię USA podczas Wojny Wietnamskiej, która miała toksyczny wpływ na zdrowie ludzi wystawionych na jej działanie. Najczęstsze efekty, to charakterystyczne zmiany wyglądu twarzy (szczególnie widoczne u dzieci), upośledzenia oraz niedorozwój.

Zakwaterowanie

Zamieszkasz wraz z innym wolontariuszem u lokalnej rodziny goszczącej. To wyjątkowa okazja, żeby poznać lokalną kulturę Twoich gospodarzy, ich wyjątkową kuchnie i codzienne życie pod gorącym słońcem południowej Azji.

Co zrobić żeby wyjechać

Jeżeli chcesz wyjechać na Wolontariat z Fizjoterapii w Wietnamie, zgłoś się do nas telefonicznie pod numerem: 22 292 22 07 lub mailowo na adres: info@projects-abroad.pl, a otrzymasz więcej informacji o tym wolontariacie.

Plan zarządania projektem

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲