You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat z Fizjoterapii w Rumunii

Start
Informacje podstawowe
  • Miasto: Braszow
  • Wymagania: Znajomość języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym. Musisz być studentem Fizjoterapii
  • Instytucje: Ośrodki dziennego pobytu, świetlice środowiskowe
  • Zakwaterowanie Rodziny goszczące
  • Minimalna długość pobytu: 2 tygodnie

Romanian children play with an inter after a physical therapy treatment session.

Rumunia jest piękna! Podkreśla to każdy, kto miał okazję ją odwiedzić. To właśnie tu, na początku lat 90-tych, odbyły się nasze pierwsze wolontariaty i kursy języka angielskiego. Od tego czasu wybór programów i staży został znacznie rozszerzony. Choć Rumunia należy do państw Unii Europejskiej, w wielu dziedzinach pozostaje krajem rozwijającym się, walcząc ze spuścizną lat reżimu Ceausescu. Transformacja jednak nie jest łatwa, dlatego Rumunia nadal potrzebuje pomocy z zewnątrz - także i Twojej!

Ty wybierasz termin wyjazdu oraz długość pobytu. My zaś zapewniamy Ci opiekę merytoryczną w instytucji, w której przyjdzie Ci realizować Twój wolontariat oraz pewność, że będziesz pracować tam, gdzie ustalono przed wyjazdem. Zadba o to nasz lokalny personel. Zadba także o Twoje zakwaterowanie, wyżywienie i całą logistykę związaną z Twoim pobytem.

Twoje zadania na miejscu

Wolontariat z Fizjoterapii w Rumunii jest jednym z najbardziej wymagających emocjonalnie. Wynika to z faktu, że pracujemy tu z dziećmi o najwyższymi stopniu niepełnosprawności. To często dzieci na stałe przykute do łóżek z niepełnosprawnością ruchową lub dzieci z niepełnosprawnością intelektualna i łączoną. Pracujemy w dwóch ośrodkach - dziennym ośrodku opieki dla dzieci i podobnej placówce dla osób dorosłych. W obu placówkach możesz liczyć na pomoc merytoryczną.

Zakwaterowanie

Nasz lokalny personel zadba o Twoje zakwaterowanie, wyżywienie i całą logistykę związaną z Twoim pobytem. Będziesz zakwaterowany w domach lokalnych rodzin. Dzięki mieszkaniu z rodziną poznasz lokalną kulturę od podszewki – taka okazja nie zdarza się zbyt często!

Co zrobić żeby wyjechać

Jeżeli chcesz wyjechać na Wolontariat z Fizjoterapii do Rumunii, zgłoś się do nas telefonicznie pod numerem: 22 292 22 07 lub mailowo na adres: info@projects-abroad.pl, a otrzymasz więcej informacji o tym wolontariacie.

Plan zarządania projektem

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲