You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat z Fizjoterapii w Kostaryce

Start
  • Miasto: San Rafael de Heredia
  • Wymagania: Znajomość języka hiszpańskiego na poziomie średniozaawansowanym. Musisz mieć więcej niż 18 lat i byś studentem Fizjoterapii
  • Instytucje: Szkoły oraz ośrodki dziennego pobytu opieki dla dzieci niepełnosprawnych
  • Zakwaterowanie Rodziny goszczące
  • Minimalna długość pobytu: 4 tygodnie

The physical therapy room at one of the physical therapy placements in Costa Rica

Kostaryka, położona w samym sercu Ameryki Środkowej, jest krajem kontrastów o wielkiej różnorodności krajobrazów i kultur. Oferuje szereg atrakcji, takich jak wulkany, lasy tropikalne, wspaniałe wodospady i piękne białe, piaszczyste plaże.

Jedź więc z nami do Kostaryki, pomóż lokalnej społeczności i odpowiedz sobie na pytanie, czy w chcesz związać swoja przyszłość z zawodem Fizjoterapeuty. Nie musisz mieć żadnych doświadczeń edukacyjnych ani zawodowych związanych z tą dziedziną. Liczy się Twój zapał do pracy oraz nauki.

Ty wybierasz termin wyjazdu oraz długość pobytu. My zaś zapewniamy Ci opiekę merytoryczną w instytucji, w której przyjdzie Ci realizować Twój wolontariat oraz pewność, że będziesz pracować tam, gdzie ustalono przed wyjazdem. Zadba o to nasz lokalny personel.

Twoje zadania na miejscu

An intern working at the day center for the elderly in Costa Rica

Możesz pracować w szkole dla dzieci z niepełnosprawnościami ruchowymi i intelektualnymi. To jedyna placówka tego rodzaju w całym regionie. Świadczy kompleksową opiekę nad dziećmi i nastolatkami, którzy mieszkają na terenie tego ośrodka. Są tam oni także kształceni oraz leczeni. Będziesz pracować pod okiem lokalnego fizjoterapeuty, który wyznaczy Ci zadania. Możesz mieć pewność, że nie będzie Ci ich brakować.

Wolontariusze pracują także w ośrodku dziennego pobytu, którego podopiecznymi są zarówno niepełnosprawne dzieci jak i osoby dorosłe. Pod opieką ośrodka jest ponad 30 osób, które regularnie uczestniczą w zajęciach z fizjoterapeutami, w których i Ty, jako asystent, będziesz mógł wziąć udział.

Jeżeli masz preferencje co do obszaru swoich zainteresowań lub chciałbyś skupić się na wybranym obszarze pracy fizjoterapeuty, skontaktuj się z nami – pomożemy Ci wybrać instytucje najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom.

Zakwaterowanie

Nasz lokalny personel zadba o Twoje zakwaterowanie, wyżywienie i całą logistykę związaną z Twoim pobytem. Będziesz zakwaterowany w domach lokalnych rodzin. Dzięki mieszkaniu z rodziną poznasz lokalną kulturę od podszewki – taka okazja nie zdarza się zbyt często!

Co zrobić żeby wyjechać

Jeżeli chcesz wyjechać na Wolontariat z Fizjoterapii do Kostaryki, zgłoś się do nas telefonicznie pod numerem: 22 292 22 07 lub mailowo na adres: info@projects-abroad.pl, a otrzymasz więcej informacji o tym wolontariacie.

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲