Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat z Fizjoterapii w Boliwii

Start
Informacje podstawowe

Ten projekt nie jest już dostępny. Skontaktuj się z nami aby dowiedzieć się o alternatywnych rozwiązaniach.

  • Miasto: Cochabamba
  • Wymagania: Znajomość języka hiszpańskiego na poziomie podstawowym. Musisz mieć więcej niż 18 lat.
  • Instytucje: Szpitale oraz ośrodki opieki dla dzieci niepełnosprawnych
  • Zakwaterowanie Rodziny goszczące
  • Minimalna długość pobytu: 4 tygodnie

Boliwia jest położona w samym sercu Ameryki Południowej i charakteryzuje się bardzo oryginalną kulturą. Jest zdecydowanie mniej naznaczona wpływami krajów Ameryki Północnej i Europy niż inne kraje Ameryki Południowej, co czyni ją wyjątkową.

Jedź więc z nami do Boliwii pomóż lokalnej społeczności i odpowiedz sobie na pytanie czy w chcesz związać swoja przyszłość z zawodem Fizjoterapeuty. Nie musisz mieć żadnych doświadczeń edukacyjnych ani zawodowych związanych z tą dziedziną. Liczy się Twój zapał do pracy oraz nauki.

Ty wybierasz termin wyjazdu oraz długość pobytu. My zaś zapewniamy Ci opiekę merytoryczną w instytucji, w której przyjdzie Ci realizować Twój wolontariat oraz pewność, że będziesz pracować tam, gdzie ustalono przed wyjazdem. Zadba o to nasz lokalny personel.

Twoje zadania na miejscu

Na miejscu, zależnie od wybranej placówki, zetkniesz się z wieloma przypadkami – od osób z poparzeniami, urazami powypadkowymi, będącymi w trakcie rehabilitacji, po osoby niepełnosprawne. Możesz pomóc wykorzystując Twoje umiejętności z fizjoterapii, hydroterapii, psychologii, a także logopedii.

Wolontariusze bardzo często pracują także w lokalnych świetlicach środowiskowych pomagając w rehabilitacji wychowanków tych placówek. Można wybierać także pracę na oddziale Oparzeń w lokalnym szpitalu, w którym rehabilitowane są głównie dzieci będące ofiarami pożarów.

Zależnie od lokalizacji, możesz mieć możliwość wzięcia także udziału w objazdowej praktyce lekarskiej, która dociera do obszarów niejednokrotnie zaniedbanych medycznie. Możesz w nich napotkać naprawdę trudne przypadki!

Jeżeli masz preferencje co do obszaru swoich zainteresowań lub chciałbyś skupić się na wybranym obszarze pracy fizjoterapeuty, skontaktuj się z nami – pomożemy Ci wybrać instytucje najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom

Zakwaterowanie

Nasz lokalny personel zadba o Twoje zakwaterowanie, wyżywienie i całą logistykę związaną z Twoim pobytem. Będziesz zakwaterowany w domach lokalnych rodzin. Dzięki mieszkaniu z rodziną poznasz lokalną kulturę od podszewki – taka okazja nie zdarza się zbyt często!

Co zrobić żeby wyjechać

Jeżeli chcesz wyjechać na Wolontariat z Fizjoterapii do Boliwii, zgłoś się do nas telefonicznie pod numerem: 22 292 22 07 lub mailowo na adres: info@projects-abroad.pl, a otrzymasz więcej informacji o tym wolontariacie.

Plan zarządania projektem

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲