You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariaty zagraniczne zakresu Fizjoterapii

Start
Volunteer in Physical Therapy treating young children abroad
  • Twoje zadania: Współpraca z lokalnymi fizjoterapeutami lub praca indywidualna z pacjentami w ośrodkach rehabilitacyjnych dla dzieci i dorosłych z niepełnosprawnościami
  • Wymagania: Brak wymagań w Ghanie, Indiach, Mongolii, Nepalu, RPA, Sri Lance i Tanzanii. Wymagania edukacyjne w Kambodży, Kostaryce, Etiopii, Maroko, Rumunii, Samoa i Wietnamie. Znajomość języka hiszpańskiego w Boliwii, Kostaryce i Meksyku. Znajomość języka francuskiego w Maroko i Togo. Uczestnicy muszą mieć co najmniej 18 lat w przypadku: Boliwii, Kambodży, Etiopii, Maroko, Rumunii i Wietnamu.
Informacje o projekcie

Wolontariat zagraniczny z zakresu Fizjoterapii może być cennym doświadczeniem w Twojej karierze zawodowej, a także ciekawym pomysłem na wakacje. Dochodzące do zdrowia ofiary wypadków, a także osoby zmagające się z wadami wrodzonymi, wymagają opieki fizjoterapeuty, by w pełni dojść do stanu sprawności fizycznej. W wielu biedniejszych i rozwijających się krajach nie jest to niestety możliwe – często nie ma tam dostatecznie wiele wykwalifikowanego personelu medycznego. Niezależnie od Twojego doświadczenia, para rąk do pomocy w szpitalach, lecznicach i klinikach, w których będziesz mieć szansę się znaleźć, będzie na wagę złota.

Twoje zadania

Physical Therapy volunteers treat young children in a clinic in Bolivia

Jednego możesz być pewien – w czasie trwania wolontariatu na pewno nie zabraknie Ci zadań, którym będziesz mógł się poświęcić. Szpitale często pozbawione są podstawowych zasobów, a personel nie jest należycie opłacany. Pacjenci nie trafiają do szpitali we wczesnych stadiach schorzeń, przez co możesz spotkać się z powikłaniami różnych chorób, źle zagojonymi ranami lub stanem zdrowia, w którym rzadko bywają pacjenci w krajach bardziej rozwiniętych.

Dzięki Twojej pomocy, pacjenci klinik i szpitali będą mieli szansę na normalne życie. U boku lekarzy i fizjoterapeutów uczestniczyć będziesz w procesie rehabilitacji w jednym z wielu krajów - dla przykładu w Indiach, w lecznicy dla cierpiących na trąd i polio lub w Nepalu, w centrum dla niepełnosprawnych dzieci, dużych szpitalach w Ghanie czy centrum oparzeń w Boliwii – wszędzie zyskasz cenną wiedzę praktyczną, którą z pewnością wykorzystasz kiedyś w życiu. Ponadto, spędzisz czas w bardzo odmiennej kulturze!

Fizjoterapia:

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲