You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat z Dietetyki na Samoa

Start
Informacje podstawowe
  • Miasto: Upolu
  • Wymagania: Niezbędna jest znajomość języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym. Musisz mieć co najmniej 18 lat. Brak wymagań merytorycznych w zakresie dietetyki
  • Instytucje: Opieka objazdowa, szpitale, kliniki
  • Zakwaterowanie: Rodziny goszczące
  • Minimalna długość pobytu: 2 tygodnie

Nasze lokalne biuro znajduje się w Apia. To stolica Samoa i jednocześnie największe miasto na archipelagu. Usytuowane jest na wybrzeżu wyspy Upolu, drugiej co do wielkości wyspy Samoa. Apia to małe miasteczko o wielkim uroku, w którym lokalna architektura przeplata się z ta kolonialną. Samoa kojarzą się z rajskim krajobrazami i nie każdy wie, że kraj ten według ONZ należy do grupy najsłabiej rozwiniętych państw świata. Biedniejsze obszary miast bardzo potrzebują pomocy i Ty możesz taką pomoc zaoferować.

Projects Abroad intern at work on a Nutrition project at a placement in Samoa, South Pacific

Ze względu na fakt, że okres wegetacji trwa cały rok, praktycznie nie występuję tam problem niedożywienia. Problemem jest natomiast otyłość oraz choroby wywoływane poprzez niezdrowy tryb życia: cukrzyca, udary, czy alkoholizm, które ze zdwojoną siłą szerzy się wśród najbiedniejszych. Oprócz wrażeń czysto estetycznych czekają na Ciebie zatem także konkretne wyzwania zawodowe.

Ty wybierasz termin wyjazdu oraz długość pobytu. My zaś zapewniamy Ci opiekę merytoryczną w instytucji, w której przyjdzie Ci realizować Twój wolontariat oraz pewność, że będziesz pracować tam, gdzie ustalono przed wyjazdem. Zadba o to nasz lokalny personel.

Twoje zadania na miejscu

Wraz z lokalnymi organizacjami pomocowymi będziesz realizował kompleksowe projekty mające na celu zwiększanie świadomości społecznej na temat wpływu odpowiedniego odżywiania długość i jakość życia. Będziesz więc działać w terenie, mając stały kontakt z lokalną społecznością.

Zakwaterowanie

Nasz lokalny personel zadba o Twoje zakwaterowanie, wyżywienie i całą logistykę związaną z Twoim pobytem. Będziesz zakwaterowany w domach lokalnych rodzin. Dzięki mieszkaniu z rodziną poznasz lokalną kulturę od podszewki – taka okazja nie zdarza się zbyt często!

Co zrobić żeby wyjechać

Jeżeli chcesz wyjechać na Wolontariat z Dietetyki na Samoa, zgłoś się do nas telefonicznie pod numerem: 22 292 22 07 lub mailowo na adres: info@projects-abroad.pl, a otrzymasz więcej informacji o tym wolontariacie.

Samoa Nutrition Management Plan

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲