Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat z Dietetyki w Boliwii

Start
Informacje podstawowe

Ten projekt nie jest już dostępny. Skontaktuj się z nami aby dowiedzieć się o alternatywnych rozwiązaniach.

  • Miasto: Cochabamba
  • Wymagania: Niezbędna jest znajomość języka hiszpańskiego na poziomie średniozaawansowanym. Brak wymagań merytorycznych w zakresie dietetyki
  • Instytucje: Ośrodek zdrowego żywienia
  • Zakwaterowanie: Rodziny goszczące
  • Minimalna długość pobytu: 4 tygodnie

Boliwia jest położona w samym sercu Ameryki Południowej i charakteryzuje się bardzo oryginalną kulturą. Jest zdecydowanie mniej naznaczona wpływami krajów Ameryki Północnej i Europy niż inne kraje Ameryki Południowej, co czyni ją wyjątkową.

Jedź więc z nami do Boliwii pomóż lokalnej społeczności i odpowiedz sobie na pytanie czy w chcesz związać swoja przyszłość z zawodem Dietetyka. Nie musisz mieć żadnych doświadczeń edukacyjnych ani zawodowych związanych z tą dziedziną. Liczy się Twój zapał do pracy oraz nauki.

Ty wybierasz termin wyjazdu oraz długość pobytu. My zaś zapewniamy Ci opiekę merytoryczną w instytucji, w której przyjdzie Ci realizować Twój wolontariat oraz pewność, że będziesz pracować tam, gdzie ustalono przed wyjazdem. Zadba o to nasz lokalny personel.

Twoje zadania na miejscu

Volunteer working in Latin America makes a healthy fruit salad at her project.

Jeśli zdecydujesz się zrobić Wolontariat z Dietetyki w Boliwii, pracować będziesz w Centro de Nutrición Infantil Albina Patiño. To instytucja działająca w Cerro Verde - ubogich przedmieściach Cochabamby. Jej zadaniem jest wsparcie najbiedniejszych rodzin w okolicy, które cierpią z powodu niedożywienia. Tak, w XXI wieku na niektórych obszarach Ameryki Południowej wciąż panuje głód. W Boliwii, co trzecie dziecko jest niedożywione. To najwyższy wskaźnik na tym kontynencie.

Ośrodek przyjmuje pod swój dach najmłodsze dzieci z okolicznych rodzin zmagających się z tym problemem. Podczas kilkutygodniowego pobytu w ośrodku każdemu podopiecznemu zapewnione jest odpowiednie wyżywienie, tak, aby wyrównać niedobory wagi oraz nauczyć rodziców jak mają karmić swoje dzieci, wykorzystując dostępne środki.

Z jednej strony wolontariusze uczestniczą w całym procesie rekonwalescencji żywieniowej podopiecznych ośrodka, z drugiej zaś uczestniczą w kontrolnych wizytach w domach dzieci, które taką rekonwalescencję już przeszły.

Wymagania

Chcąc wziąć udział w programie nie musisz legitymować się żadnymi doświadczeniami w dziedzinie dietetyki. Jako wolontariusz w Boliwii musisz mieć jednak co najmniej 18 lat, a także mówić w języku hiszpańskim przy najmniej na poziomie średniozaawansowanym.

Zakwaterowanie

Nasz lokalny personel zadba o Twoje zakwaterowanie, wyżywienie i całą logistykę związaną z Twoim pobytem. Będziesz zakwaterowany w domach lokalnych boliwijskich rodzin. Dzięki mieszkaniu z rodziną poznasz lokalną kulturę od podszewki – taka okazja nie zdarza się zbyt często!

Co zrobić żeby wyjechać

Jeżeli chcesz wyjechać na Wolontariat z Dietetyki do Boliwii, zgłoś się do nas telefonicznie pod numerem: 22 292 22 07 lub mailowo na adres: info@projects-abroad.pl, a otrzymasz więcej informacji o tym wolontariacie.

Bolivia Nutrition Management Plan

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲