You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariaty medyczne za granicą

Start
Wolontariat medyczny za granicą. Pomóż lokalnej społeczności i sprawdź czy chcesz być lekarzem
  • Twoje zadania: Wykonywanie podstawowych procedur medycznych na wybranych samodzielnie oddziałach w szpitalach i klinikach
  • Wymagania: Brak wymagań lub minimalne wymagania.

Informacje o projekcie

Kto może zostać wolontariuszem?

Wolontariaty medyczne za granicą przeznaczone są dla:

  • wolontariuszy bez wykształcenia medycznego lub
  • dla studentów kierunków medycznych, którzy nie planują realizacji tego programu jako obowiązkowej PRAKTYKI WAKACYJNEJ.

Oferta PRAKTYK WAKACYJNYCH  dla studentów medycyny dostępna jest tutaj.

Być może chciałeś zawsze pomagać chorym i potrzebującym, ale różne koleje losu uniemożliwiły Ci pójście na studia medyczne, by zostać lekarzem? Nie musisz się martwić, wciąż możesz spełnić swe marzenie mimo tego, że nie zdobyłeś nigdy medycznego przeszkolenia!

Brak doświadczenia łatwo zrekompensujesz zapałem do pracy, który odpowiednio nakierowany przez lekarza, będącego w czasie trwania wolontariatu Twoim opiekunem i przewodnikiem, pozwoli Ci uczestniczyć czynnie w niesieniu pomocy potrzebującym. Będziesz mógł wykonywać proste zabiegi pod okiem doświadczonego personelu medycznego, a wszystko to dzięki możliwości, jakie niosą odmienne od europejskich kodyfikacje prawne w krajach, do których możesz się wybrać będziesz miał okazję wykonywać czynności zarezerwowane u nas wyłącznie dla osób, które ukończyły medycynę. Tam niektóre z obowiązków (oczywiście nie spodziewaj się, że pełnił będziesz obowiązki chirurga – mówimy tu o prostych zabiegach) będziesz mógł podjąć sam! Nie obawiaj się, że zostaniesz rzucony sam na głęboką wodę – będziesz działać wspólnie z wykwalifikowanym personelem medycznym i możesz liczyć na wsparcie, poradę i pomoc w każdej chwili. Być może taka szansa może się już nie powtórzyć, czemu więc by z niej nie skorzystać?

W jaki sposób monitorujemy swoje postępy?

We wszystkich naszych Wolontariatach Medycznych i Opieki Zdrowotnej używamy bezpiecznej i anonimowej bazy danych, która służy do śledzenia postępów naszej pracy. Baza danych pozwala pracownikom i wolontariuszom gromadzić dane, dzięki którym tworzymy profile naszych pacjentów, abyśmy mogli im pomagać i monitorować ich postępy.

Pomaga to nam osiągać długofalowe cele, które definiujemy w naszych Planach Zarządzania Wolontariatem Medycznym i Opieki Zdrowotnej. Usprawnia to również świadczoną przez nas pomoc i umożliwia skupienie się na najważniejszych problemach. Na przykład, jeśli zauważymy, że w danej społeczności są wysokie wskaźniki zakażeń HIV, możemy skoncentrować się na uruchamianiu programów uświadamiających, które zwiększają świadomość odnośnie choroby i jej przekazywania.

Wybierz projekt dla siebie

Jeżeli jesteś uczniem liceum i chcesz wziąć udział w wolontariacie medycznym, nic nie stoi na przeszkodzie – więcej informacji znajdziesz w dziale wolontariatów medycznych dla młodzieży.Jeżeli jesteś osobą dorosłą, która nie ma żadnego doświadczenia i ukończonych studiów medycznych, możemy zaoferować Ci szeroki wybór krajów, w których odbywają się projekty medyczne z zakresu medycyny ogólnej, położnictwa, stomatologii i fizjoterapii, w których możesz wziąć udział by spróbować swoich sił w zadaniach, które na co dzień stoją przed adeptami medycyny! Zapoznaj się z krótkim ich opisem i skontaktuj z nami w celu uzyskania dokładnych informacji.

Podobnie ma się rzecz jeśli jesteś studentem medycyny i szukasz możliwości odbycia swoich praktyk za granicą – zapraszamy do sekcji dotyczącej Praktyk dla studentów medycyny.

Masz do wyboru następujące dziedziny:

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲