A volunteer working with children at a Summer Camp in Jamaica, leads a ball activity at her placement.

Letni wolontariat z dziećmi na Jamajce

Dołącz do grupy rówieśników i pracuj z małymi dziećmi z biednych rodzin podczas obozu letniego na Jamajce

Przegląd

Przeżyj letnią przygodę na pięknej wyspie – pracuj jako wolontariusz i pomagaj dzieciom na Jamajce. Wspieraj lokalnych nauczycieli i opiekunów w prowadzeniu letniego obozu dla dzieci z mniej uprzywilejowanych społeczności. Twoja pomoc przyda się także przy pracach remontowych i ogrodniczych.

Na obozie letnim będziesz pracować wspólnie z innymi nastolatkami, a waszym celem będzie organizowanie angażujących zajęć edukacyjnych dla dzieci. Mogą to być lekcje sztuki i rzemiosła lub tańca, zajęcia sportowe, przedstawienia czy dyskusje. Na letnich obozach na Jamajce z reguły brakuje opiekunów, dlatego wraz z innymi wolontariuszami możecie bardzo pomóc.

Nasz zespół zaplanował ten projekt z myślą o nastolatkach – to świetny sposób na zdobycie doświadczenia w opiece nad dziećmi, zwiedzenie pięknych miejsc i nawiązanie nowych przyjaźni. Zamieszkasz u rodziny goszczącej w mieście Mandeville.

Terminy: 

Stałe daty podczas wakacji szkolnych

Zobacz daty

Minimalny czas trwania: 

Dwa tygodnie

Wymagania: 

Ten projekt jest tylko dla osób w wieku 15–18 lat


Czy Wolontariat dla Młodzieży na Jamajce to coś dla mnie?

Jeśli jesteś nastolatkiem, chcesz tego lata zrobić coś wyjątkowego i do tego pomóc potrzebującym – ten projekt jest właśnie dla ciebie!

Wyjazd na Jamajkę to doskonała okazja, by dowiedzieć się więcej o kulturze tej wyjątkowej wyspy oraz wesprzeć lokalne maluchy w nauce poprzez zabawę. Zdobędziesz wartościowe doświadczenie w opiece nad dziećmi, które będzie dobrze wyglądać w CV. Twoja przygoda będzie też ciekawym tematem, który będziesz mógł poruszyć na rozmowach kwalifikacyjnych.

Jeśli jesteś pełen energii, do życia podchodzisz z optymizmem i lubisz bawić się z dziećmi, ten wolontariat będzie dla ciebie strzałem w dziesiątkę.

Oferujemy ci dwu- lub czterotygodniowe turnusy. Wszystkie zajęcia odbywać się będą w grupach pod czujnym okiem lokalnych opiekunów z zespołu Projects Abroad, do których zawsze będziesz mógł zgłosić się po wskazówki.

Volunteers working with children at a Summer Camp in Jamaica, take a photo with their local supervisors at their placement.

Jakie będą moje zadania podczas Wolontariatu w Przedszkolu na Jamajce?

Chcemy sprawić, by wakacje były dla dzieci z biednych rodzin niezapomnianym i wzbogacającym przeżyciem. Mamy nadzieję, że ty również będziesz mieć podobne odczucia! Oto kilka działań, które możesz podjąć jako wolontariusz na Jamajce:

 • Prowadzenie lekcji sztuki i rzemiosła
 • Pomaganie dzieciom w czytaniu, pisaniu i matematyce
 • Prowadzenie angażujących warsztatów dotyczących higieny
 • Prace remontowe na rzecz lokalnej społeczności
 • Poszerzanie horyzontów i zawiązywanie nowych przyjaźni

Sztuka, rzemiosło i kreatywność

Twoja praca podczas letniego wolontariatu w dużej mierze skupiać się będzie na zachęcaniu dzieci do rozwijania swojej kreatywności oraz nauki poprzez zabawę. Możesz nam pomóc w następujących dziedzinach:

 • Fotografia
 • Taniec i inne występy
 • Sztuka i rzemiosło
 • Debaty
 • Muzyka

Co dwa tygodnie odbywać się będzie mini koncert oraz wystawa sztuki i rzemiosła – wtedy też dzieci będą mogły zaprezentować swój talent i własnoręczne wykonane dzieła. Ty także możesz pokazać, co potrafisz!

Podstawowe zajęcia edukacyjne, takie jak czytanie i pisanie

Obóz letni musi być dla dzieci ciekawym i fajnym doświadczeniem, ale powinien mieć także walory edukacyjne.

Możesz pomóc maluchom rozwinąć umiejętność czytania, pisania i liczenia poprzez angażujące i ciekawe zajęcia, takie jak śpiewanie piosenek, granie w gry lub aktywności na świeżym powietrzu.

Warsztaty dotyczące higieny

Możesz pomóc dzieciom lepiej dbać o higienę, jeśli w ciekawy sposób przedstawisz skuteczne techniki:

 • mycia rąk – i wytłumaczysz, dlaczego należy je stosować,
 • szczotkowania zębów – i zachęcisz maluchy do robienia tego dwa razy dziennie.

Prace społeczne

W przerwach od pracy z dziećmi pomożesz nam poprawić jakość przestrzeni, w której przebywają maluchy. Będziesz malować ściany, tworzyć kolorowe murale i sadzić warzywa.

Farbą i pędzlem poprawisz warunki w miejscach, w których przebywają i uczą się dzieci. Sadzenie warzyw pozwoli z kolei maluchom częściej jeść świeże i zdrowe jedzenie.

Poszerz swoje horyzonty i nawiąż nowe przyjaźnie

Codzienna praca z lokalnymi mieszkańcami oraz innymi nastolatkami będzie dla ciebie niesamowitym, wzbogacającym doświadczeniem, dzięki któremu poznasz nową kulturę.

Co więcej, wieczorami i w weekendy weźmiesz udział w ciekawych zajęciach grupowych, takich jak:

 • Lekcje tańca reggae
 • Nauka lokalnego języka Patois
 • Pokazy gotowania

Zaplanowaliśmy również inne weekendowe atrakcje dla naszych wolontariuszy. Lokalny zespół Projects Abroad zabierze cię na wycieczkę do jednej z popularnych atrakcji turystycznych Jamajki – odwiedzisz malownicze wodospady YS Falls, plażę Treasure Beach lub region Portland.


Gdzie będę pracował na Jamajce?

Mandeville

Nasza baza znajduje się w Mandeville, dużym mieście położonym w głębi lądu w południowo-wschodniej części wyspy.

 

Mandeville otoczone jest falistymi wzgórzami i bujną roślinnością, co czyni to miasto jednym z najpiękniejszych miejsc na Jamajce. Mandeville położone jest mniej więcej w centrum wyspy, dzięki czemu łatwo jest przemieścić się w miejsce, które chcemy zwiedzić. Ponadto, miasto zamieszkują bardzo przyjaźni ludzie, którzy sprawią, że od razu poczujesz się jak w domu.

 

Obóz letni odbywa się w szkole lub w domu kultury.

Odbiór z lotniska, loty i wizy

Kiedy przylecisz na właściwe lotnisko, członek zespołu Projects Abroad będzie na ciebie czekał. Możesz znaleźć szczegółowe informacje na temat przylotów, wiz i orientacji na miejscu naszej stronie z procedurami przyjazdu na Jamajkę.


Jakie są cele i rezultaty Projektu Dla Młodzieży na Jamajce?

Celem tego projektu jest wsparcie lokalnych opiekunów i nauczycieli w organizacji wartościowych zajęć dla dzieci podczas wakacji.

Z pomocą naszych nastoletnich wolontariuszy prowadzimy projekt, w ramach którego dzieci z Jamajki mogą uczyć się poprzez kontakt ze sztuką, teatrem, tańcem i sportem. Obozy letnie stanowią bezpieczną przestrzeń, w której dzieci mogą uczyć się i bawić podczas wakacji. Nasza praca zapewnia także chwilę oddechu dorosłym – w związku z niełatwą sytuacją gospodarczą, rodzice i opiekunowie często muszą pracować do późna, by utrzymać rodzinę i nie mogą być z dziećmi w ciągu dnia.

Jedna z matek ze społeczności Greenvale w Mandeville tak chwali działania Projects Abroad: „Wiele dzieci włóczyłoby się bezczynnie po ulicach. Cieszę się, że moje maluchy były na obozie letnim i że nie musiałam na siłę szukać im zajęć w domu”. Dodała też, że bardzo ułatwiło jej życie to, że dzieci dostawały lunch na obozie – zmniejszyło to liczbę domowych obowiązków zarówno jej, jak też innych rodziców.

Dołącz do nas na Wolontariacie z Dziećmi na Jamajce i wspólnie z innymi nastolatkami zmieniaj na lepsze życie lokalnych dzieci podczas wakacji.

Volunteers working with children at a Summer Camp in Jamaica, take a photo with their supervisors outside their placement.

Plany zarządzania

Ustalamy cele i oczekiwane rezultaty naszych projektów w dokumentach zwanych planami zarządzania. Korzystamy z nich, żeby właściwie zaplanować pracę, którą będziesz wykonywać. Pomagają nam one również mierzyć i oceniać nasze osiągnięcia i wpływ każdego roku.

Nasze plany zarządzania sprawiają, że nasze projekty stają się lepsze. To oznacza, że stajesz się częścią czegoś, co naprawdę ma znaczenie i wywiera wpływ tam, gdzie jest najbardziej potrzebny. Poczytaj więcej o naszych planach zarządzania.


Mierzenie naszego wpływu

Każdego roku, tysiące naszych wolonariuszy i stażystów w projektach High School Specials aktywnie wpływają na zmiany na całym świecie. Podczas okresu, któy spędzają za granicą, przyczyniają się do realizowania długoterminowych celów i wywierają długotrwały wpływ na społeczności, na rzecz których pracują.

Przygotowujemy coroczny raport wpływu High School Specials, który dokumentuje niektóre spośród tych osiągnięć. Dowiedz się więcej o wpływie, który wywierają te projekty, i przeczytaj najnowszy raport.


Zakwaterowanie i wyżywienie

Zamieszkasz z rodziną goszczącą w Mandeville. Powitają cię w swoim domu i z chęcią podzielą się z tobą swoimi zwyczajami, podczas gdy ty nauczysz ich czegoś o swojej kulturze. Wierzymy, że to najlepszy sposób, żeby zanurzyć się w kulturze Jamajki i zdobyć naprawdę unikatowe doświadczenie.

Podczas naszych projektów High School Specials zwykle staramy się, żebyś dzielił pokój wraz z przynajmniej jednym wolontariuszem lub stażystą tej samej płci i w podobnym wieku. Twój pokój będzie skromny, ale wygodny, czysty i bezpieczny.

Twoja opłata za projekt obejmuje trzy posiłki dziennie.

Dowiedz się więcej o naszym zakwaterowaniu.


Bezpieczeństwo i wsparcie naszego zespołu

Twoje bezpieczeństwo jest naszym najwyższym priorytetem. Mamy wiele procedur i systemów, dzięki którym otrzymasz całe wsparcie, jako młoda osoba podróżująca za granicę. Nasz lokalny zespół Projects Abroad jest dostępny 24 godziny na dobę w tygodniu i w weekendy, aby zapewniać ci ciągłe wsparcie i wskazówki.

Nasi ludzie upewniają się także, że czujesz się komfortowo i bezpiecznie w swoim miejscu zamieszkania i pracy. Jeśli napotkasz na jakiekolwiek problemy, będą gotowi ci pomóc w każdej chwili.

Dowiedz się więcej na temat bezpieczeństwa i wsparcia.

Przy złożeniu aplikacji płacisz tylko 1250 zł, które stanowi cześć łącznej ceny.

Chcesz wyjechać na więcej niż jeden wolontariat? Zadzwoń do nas na 22 292 22 07, aby sprawdzić koszty.

Wybierz Czas trwania i Data rozpoczęcia, aby kontynuować

Dowiedz się więcej

'

Pola oznaczone * są obowiązkowe!

Nasze akredytacje