You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Kursy językowe za granicą

Learn foreign languages abroad on a Language Course with Projects Abroad

Projects Abroad oferuje dwa rodzaje kursów językowych:

Organizowane przez nas kursy językowe to oferta indywidualnych lub odbywających się w kilkuosobowych grupkach lekcji i codziennych ćwiczeń praktycznych z szeregu języków obcych – zarówno tych, którymi posługuje się duża, międzynarodowa społeczność (takich jak francuski, hiszpański czy chiński w narzeczu mandaryńskim), jak i języków lokalnych, tradycyjnych bądź urzędowych dla jednego lub kilki państw. Sumarycznie, możesz uczyć się 19 różnych języków w 23 krajach świata!

To doskonała opcja dla każdego, kto chciałby poświęcić czas (lub jego chwilę) w czasie pobytu za granicą na naukę języka, który może być mu przydatny w dalszym życiu zawodowym, lub naukę języka miejscowego, w państwie, w którym chce spędzić dłuższy czas (podczas trwania naszego projektu lub w celach osobistych).

Nauka języka zakłada ćwiczenia zarówno w obszarach pisania, mówienia i czytania. Dodatkowym atutem jest fakt odbywania się zajęć w kraju, w którym jest on używany powszechnie – zdziwisz się, jak łatwo przychodzi jego nauka, gdy korzystać będziesz ze zdobytej wiedzy w codziennej praktyce, nie tylko w teorii! Indywidualny charakter zajęć pozwala także na dostosowanie metod i ćwiczeń do potrzeb każdego z wolontariuszy.

Pełną lista projektów językowych i lokalizacji, w których możesz się ich nauczyć znajdziesz poniżej. By dowiedzieć się więcej o specyfikacji i działaniu

Międzynarodowe języki
Wyświetl wszystko
Arabski – Maroko

Maroko to północnoafrykański kraj o stabilnej sytuacji politycznej, doskonały, by od wizyty w nim rozpocząć podróże po tym fascynującym kontynencie. Odwiedzając Maroko, możesz zetknąć się bezpośrednio kulturę arabską i poznać świat islamski.

Język arabski to urzędowy język w Maroko, dlatego jego nauka tam przynosi o wiele lepsze rezultaty niż w inny kraju, gdzie nie jest on używany powszechnie.

Możesz przystąpić do pełnowymiarowego, minimalnie dwutygodniowego kursu języka arabskiego lub uczyć się go w ramach dodatkowego projektu – w takim przypadku koszta projektu językowego dodawane są do kosztów głównego projektu. Zobacz listę projektów realizowanych w Maroko, by znaleźć coś dla siebie!

By poznać różnice pomiędzy pełnowymiarowym a dodatkowym projektem, a także dowiedzieć się więcej o ich funkcjonowaniu, zobacz charakterystykę każdego z nich.

By poznać różnice pomiędzy pełnowymiarowym a dodatkowym projektem, a także dowiedzieć się więcej o ich funkcjonowaniu, zobacz charakterystykę każdego z nich.

Projekty językowe odbywają się w stolicy Maroko, Rabacie – starożytnym, ale stanowiącym mieszankę etniczną, mieście. Lekcje prowadzone są przez wykwalifikowanego lektora, dostosowującego metody i tempo nauczania do możliwości i postępów swojego ucznia. Zależnie od terminu, w którym przebywać będziesz w Maroko, zajęcia odbywać się będą indywidualnie lub w dwu- lub trzyosobowych grupach.

Na miejscu zatrzymasz się w domu arabskojęzycznej rodziny. To doskonała okazja, by szlifować zdolności językowe po godzinach!

Po zakończeniu projektu pełnowymiarowego, nic nie stoi na przeszkodzie, byś wykorzystał nowo nabyte umiejętności językowe w praktyce, realizując inny projekt odbywający się w Maroko!

Angielski – Belize

Kursy języka angielskiego w Belize

Zwiększ swoje umiejętności językowe w Belize podczas równoczesnego odkrywania kraju i poznawania nowych ludzi z całego świata. Angielski jest oficjalnym językiem w Belize, dlatego będziesz mieć wiele okazji do szlifowania jego umiejętności i ćwiczenia go poprzez rozmowy z lokalnymi mieszkańcami.

Kurs ten zrealizujesz w wymiarze 15 godzin tygodniowo. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku i prowadzone są indywidualnie lub w małych klasach z dwoma lub trzema innymi wolontariuszami. Poza zajęciami będziesz mieć możliwość do ćwiczenia rozmów na miejscowym targu z lokalnym handlarzem, lub podczas jedzenia posiłku ze swoją rodziną goszczącą, oraz innymi wolontariuszami.

W Belize realizujemy wiele wolontariatów z dziedzin takich jak: opieka nad dziećmi, zdrowie publiczne, edukacja, czy sport. To doskonała okazja aby wykorzystać nowo zdobyte umiejętności językowe i rozmawiać z innymi wolontariuszami o tym skąd pochodzą, co robią w Belize i jakie wygląda życie w ich rodzinnych krajach. Możesz to zrobić podczas zwiedzania jednej z 250 wysp, podczas podróży do słynnej Blue Hole lub podczas zwiedzania ruin majów.

Ewentualnie, jeśli zdecydujesz się uczyć języka angielskiego w Belize, biorąc udział równocześnie w innym wolontariacie, możesz zrealizować kurs 5,14 lub 30 godzinny. Kursy te są dostosowywane do Twoich potrzeb i przebiegają równolegle z głównym wolontariatem. Jeśli planujesz odbyć wolontariat za granicą przez dwanaście tygodni lub dłużej, możesz ukończyć 60-godzinny kurs obok głównego programu.

Chiński (Mandaryński) – Chiny

Język Chiński (narzecze mandaryńskie) – Chiny

Odmiana języka chińskiego, zwana mandaryńską, to język, którym posługuje się największa liczba ludzi na całym świecie! W obu lokalizacjach projektów na terenie Chin – w Szanghaju i Chengdu – możesz wziąć udział w kursach języka mandaryńskiego. Pomimo, że znajomość języka angielskiego jest coraz powszechniejsza w Chinach, znajomość rodzimego języka pozwoli na głębsze doświadczenia związane z przebywaniem w Chinach, oraz może być przydatne w Twoim dalszym życiu zawodowym.

Możesz przystąpić do pełnowymiarowego, minimalnie dwutygodniowego kursu języka mandaryńskiego lub uczyć się go w ramach dodatkowego projektu – w takim przypadku koszta projektu językowego dodawane są do kosztów głównego projektu. Zobacz listę projektów realizowanych w Chinach, by znaleźć coś dla siebie!

Spójrz także na kosztorys projektów językowych realizowanych w Chinach

By poznać różnice pomiędzy pełnowymiarowym a dodatkowym projektem, a także dowiedzieć się więcej o ich funkcjonowaniu, zobacz charakterystykę każdego z nich.

Lekcje prowadzone są przez wykwalifikowanego lektora, dostosowującego metody i tempo nauczania do możliwości i postępów swojego ucznia. Zależnie od Twoich zainteresowań, tematyka zajęć może opierać się na różnych aspektach użytkowości języka mandaryńskiego – przykładowo, możesz uczyć się języka biznesu, zwrotów przydatnych w podróży lub literackiego mandaryńskiego. Zależy nam na tym, by Twoje doświadczenie językowe miało dla Ciebie jak największą wartość i odpowiadało Twoim zainteresowaniom.

Zależnie od terminu, w którym przebywać będziesz w Chinach, zajęcia odbywać się będą indywidualnie lub w dwu- lub trzyosobowych grupach.

Po zakończeniu projektu pełnowymiarowego, nic nie stoi na przeszkodzie, by zadziwić nowych, chińskich przyjaciół znajomością ich języka, realizując inny projekt odbywający się w Chiny!

Francuski – Madagaskar, Maroko, Senegal, Togo

Kursy języka francuskiego

Z racji na przeszłość kolonialną, wiele państw Afryki po dziś dzień zachowało język francuski jako urzędowy. Możesz nauczyć się go, poznając jednocześnie afrykańskie kultury, wybierając kurs językowy w Maroko, Senegalu, Togo lub na Madagaskarze!

Możesz przystąpić do pełnowymiarowego, minimalnie dwutygodniowego kursu języka lub uczyć się go w ramach dodatkowego projektu – w takim przypadku koszta projektu językowego dodawane są do kosztów głównego projektu. Obie formy projektu realizowane są w Maroko, Togo, Senegalu oraz na Madagaskarze.

By poznać różnice pomiędzy pełnowymiarowym a dodatkowym projektem, a także dowiedzieć się więcej o ich funkcjonowaniu, zobacz charakterystykę każdego z nich.

Kursy języka francuskiego na Madagaskarze

Francuski jest jednym z języków urzędowych na wyspie, dlatego jego choć podstawowa znajomość znacząco ułatwi codzienne kontakty z mieszkańcami oraz goszczącą Cię rodziną. Zobacz listę projektów realizowanych na Madagaskarze, by znaleźć coś dla siebie! Spójrz także na kosztorys projektów językowych realizowanych na Madagaskarze.

Kursy języka francuskiego w Maroko

Nasze projekt w Maroko realizowane są w stołecznym Rabacie. Pomimo, że język arabski jest językiem urzędowym, Maroko od lat powiązane jest gospodarczo i politycznie z Francją, dlatego znajomość języka francuskiego jest tam powszechna. Francuski będzie językiem, którym najczęściej będziesz w stanie porozumieć się z ludźmi na ulicy oraz z goszczącą Cię rodziną.

Zobacz listę projektów realizowanych w Maroko, by znaleźć coś dla siebie

Spójrz także na kosztorys projektów językowych realizowanych w Maroko.

Kursy języka francuskiego w Senegalu

Pomimo, że większość Senegalczyków posługuje się lokalnym językiem Wolof (organizujemy także kursy tego języka), językiem urzędowym jest francuski. Jego znajomość pozwoli Ci na bezproblemowe porozumiewanie się w codziennych okazjach i w podczas kontaktu ze swoją rodziną goszczącą.

Zobacz listę projektów realizowanych w Senegalu, by znaleźć coś dla siebie!

Spójrz także na kosztorys projektów językowych realizowanych w Senegalu.

Kursy języka francuskiego w Togo

Z racji na przeszłość kolonialną, francuski ma w Togo rangę języka urzędowego. Jeśli jesteś zainteresowany poznaniem lokalnego języka Ewe, możemy Ci w tym pomóc. Francuski jednak pozwoli Ci na swobodne porozumiewanie się w codziennych sytuacjach. W Lomé, w którym odbywa się część projektów, istnieje też francuskojęzyczne centrum kultury, w którym obejrzeć możesz filmy w języku francuskim i uczestniczyć w wydarzeniach muzycznych.

Zobacz listę projektów realizowanych w Togo, by znaleźć coś dla siebie!

Spójrz także na kosztorys projektów językowych realizowanych w Togo.

Lekcje prowadzone są przez wykwalifikowanego lektora, dostosowującego metody i tempo nauczania do możliwości i postępów swojego ucznia. Zależnie od terminu, w którym przebywać będziesz w każdym z państw, zajęcia odbywać się będą indywidualnie lub w dwu- lub trzyosobowych grupach. Możesz także mieć wpływ na charakterystykę poznawanego słownictwa – zależnie od Twoich potrzeb, możemy skupić się na języku biznesowym, literackim lub innych obszarach.

Możesz mieć też pewność, że gościnne rodziny zapewnią Ci wiele okazji, by użyć nowonabytych zdolności językowych w czasie licznych rozmów!

Hiszpański – Argentyna, Belize, Boliwia, Kostaryka, Ekwador, Meksyk, Peru

Kursy języka hiszpańskiego

Większość południowoamerykańskich państw opartych na linii Andów, z uwagi na kolonialną przeszłość, należy do bloku państw hiszpańskojęzycznych. Można wśród nich wymienić Argentynę, Boliwię, Peru i Ekwador, a także położone w Ameryce Środkowej Meksyk i Kostarykę, także będące dawnymi prowincjami korony hiszpańskiej.

Niezależnie, czy dopiero chcesz nauczyć się języka, czy też posługujesz się nim od lat, w obu przypadkach kontakt z jego użytkownikami, posługującymi się nim na co dzień, będzie miał dobry wpływ na postępy w nauce.

Możesz przystąpić do pełnowymiarowego, minimalnie dwutygodniowego kursu języka lub uczyć się go w ramach dodatkowego projektu – w takim przypadku koszta projektu językowego dodawane są do kosztów głównego projektu. Obie formy projektu realizowane są w Maroko, Togo, Senegalu oraz na Madagaskarze.

By poznać różnice pomiędzy pełnowymiarowym a dodatkowym projektem, a także dowiedzieć się więcej o ich funkcjonowaniu, zobacz charakterystykę każdego z nich.

Lekcje prowadzone są przez wykwalifikowanego lektora, dostosowującego metody i tempo nauczania do możliwości i postępów swojego ucznia. Zależnie od terminu, w którym przebywać będziesz w każdym z niżej wymienionych państw, zajęcia odbywać się będą indywidualnie lub w dwu- lub trzyosobowych grupach. Możesz także mieć wpływ na charakterystykę poznawanego słownictwa – zależnie od Twoich potrzeb, możemy skupić się na języku biznesowym, literackim lub innych obszarach.

Możesz mieć też pewność, że gościnne rodziny zapewnią Ci wiele okazji, by użyć świeżo nauczonego języka w czasie licznych rozmów!

Kursy języka hiszpańskiego w Argentynie

Nasze projekty w Argentynie organizowane są w starym i pięknym mieście – Cordobie. W okolicy znajdują się piękne parki narodowe, dziewicza góra Pan de Azucar, a także... dom, w którym mieszkał Che Guevara.

Zobacz listę projektów realizowanych w Argentynie, by znaleźć coś dla siebie!

Spójrz także na kosztorys projektów językowych realizowanych w Argentynie.

Kursy języka hiszpańskiego w Belize

Zrób coś wyjątkowego zapisując się na kurs języka hiszpańskiego w San Pedro w Belize. Chociaż język hiszpański nie jest tam językiem urzędowym to wciąż posługuje się nim wiele osób. Codzienny kontakt z tymi ludźmi ułatwi Ci jego naukę lub poprawi Twoją biegłość.

Nasz kurs językowy to intensywny i samodzielny projekt który składa się z 15 godzin lekcyjnych tygodniowo, prowadzonych przez profesjonalnego nauczyciela języka hiszpańskiego. Lekcje te obejmują wszystkie poziomy umiejętności. Twój nauczyciel będzie monitorował postępy waszej nauki i dostosowywał lekcje do Twoich umiejętności.

Jeśli chcesz tylko poprawić swój hiszpański i potraktować kurs jako dodatek do innego wolontariatu, możesz go połączyć z innym projektem realizowanym w Belize. Twój kurs będzie miał wtedy formę 5,14 lub 30 godzinną. Wybór ilości czasu, który poświęcisz na naukę zależy wyłącznie od Ciebie.

W związku z tym, że hiszpański jest powszechnie używany w Belize, łatwo Ci będzie znaleźć okazje do posługiwania się tym językiem w praktyce – szczególnie jeśli jesteś wolontariuszem, który bezpośrednio współpracuje z lokalną ludnością, na projektach takich jak opieka nad dziećmi, zdrowie publiczne lub edukacja. Nasz kurs jest realizowany w San Pedro, oznacza to, że jeśli chcesz dołączyć do projektu ochrony raf koralowych w Placenii, będziesz musiał uczyć się języka na oddzielnym kursie.

Zobacz listę projektów realizowanych w Belize, by znaleźć coś dla siebie!

Spójrz także na kosztorys projektów językowych realizowanych w Belize.

Kursy języka hiszpańskiego w Boliwii

Jeśli wybierzesz Boliwię, spędzisz ten czas w położonym wysoko w Andach, a mimo to cechującym się łagodnym klimatem przez cały rok, akademickim mieście Cochambaba.

Zobacz listę projektów realizowanych w Boliwii, by znaleźć coś dla siebie!

Spójrz także na kosztorys projektów językowych realizowanych w Boliwii.

Kursy języka hiszpańskiego w Peru

Jeżeli fascynuje Cię dziedzictwo kultury Inków, projekt (lub projekty) organizowane przez nas w peruwiańskiej Sacred Valley lub w stolicy dawnego imperium, Cusco, mogą być tym, czego Ci potrzeba. Zabytki dawnej cywilizacji są na wyciągnięcie ręki. Niedaleko położone są także ruiny sławetnego Machu Picchu oraz urokliwa rzeka Urubamba.

Zobacz listę projektów realizowanych w Peru, by znaleźć coś dla siebie!

Spójrz także na kosztorys projektów językowych realizowanych w Peru.

Kursy języka hiszpańskiego w Ekwadorze

Projekty w Ekwadorze realizowane są właściwie na należących do niego administracyjnie Wyspach Galapagos. Biorąc udział w projektach w San Cristobal, możesz podziwiać endemiczne gatunki fauny, opisanej przez samego Darwina, oraz realizować inne, dostępne projekty.

Zobacz listę projektów realizowanych w Ekwadorze, by znaleźć coś dla siebie!

Spójrz także na kosztorys projektów językowych realizowanych w Ekwadorze.

Kursy języka hiszpańskiego w Kostaryce

Kostaryka to dość ubogie państwo, posiadające jednak liczne parki narodowe, piękne, górskie krajobrazy i kilka czynnych wulkanów. To także dobra baza wypadowa do okolicznych Nikaragui lub Panamy.

Zobacz listę projektów realizowanych w Kostaryce, by znaleźć coś dla siebie!

Spójrz także na kosztorys projektów językowych realizowanych w Kostaryce.

Kursy języka hiszpańskiego w Meksyku

Pojedź do Guadalajary na jeden z naszych projektów, a na miejscu zobaczysz definicję tego, co można uznać za „meksykańskie”. Meksyk jest miejscem, które jest w stanie zaoferować bardzo wiele dla każdego, zależnie od jego zainteresowań, a dobrze zorganizowany transport publiczny jest atutem, który może znacząco w tym dopomóc!

Zobacz listę projektów realizowanych w Meksyku, by znaleźć coś dla siebie!

Spójrz także na kosztorys projektów językowych realizowanych w Meksyku.

Local languages
Wyświetl wszystko
Amharski - Etiopia

Język amharski to urzędowy język w Etiopii – posługuje się nim blisko 27 milionów użytkowników!
Jeśli wybierasz się na jeden z naszych projektów do Etiopii i pragniesz poznać lokalną kulturę, pomoże Ci w tym znajomość miejscowego języka.

Możesz przystąpić do pełnowymiarowego, minimalnie dwutygodniowego kursu językowego lub uczyć się go w ramach dodatkowego projektu – w takim przypadku koszta projektu językowego dodawane są do kosztów głównego projektu. Zobacz listę projektów realizowanych w Etiopii, by znaleźć coś dla siebie!

Spójrz także na kosztorys projektów językowych realizowanych w Etiopii

By poznać różnice pomiędzy pełnowymiarowym a dodatkowym projektem, a także dowiedzieć się więcej o ich funkcjonowaniu, zobacz charakterystykę każdego z nich.

Rodzina, z którą zamieszkasz w czasie trwania projektu będzie szczęśliwa, mogąc porozmawiać w rodzimym języku ze swoim gościem. Konwersacje z nimi pomogą Ci szybciej przyswajać sobie znajomość amharskiego. Podstawowa nawet jego znajomość może okazać się niezwykle przydatna w codziennych rozmowach w sklepie lub w czasie spędzania wolnego czasu z resztą wolontariuszy.

Cebuano - Filipiny

Język cebuano (zwany też binisaya) to jeden z języków używanych na Filipinach – zwłaszcza w regionie Środkowego Visayasu, w prowincji Cebu. Spośród lokalnych języków używanych na archipelagu jest najliczniej używanym – posługuje się nim około 20 milionów ludzi. Jeśli wybierasz się na jeden z naszych projektów do Filipin i chciałbyś dogłębnie poznać lokalną kulturę, pomoże Ci w tym znajomość miejscowego języka.

Możesz przystąpić do pełnowymiarowego, minimalnie dwutygodniowego kursu językowego lub uczyć się go w ramach dodatkowego projektu – w takim przypadku koszta projektu językowego dodawane są do kosztów głównego projektu. Zobacz listę projektów realizowanych na Filipinach, by znaleźć coś dla siebie!

Spójrz także na kosztorys projektów językowych realizowanych na Filipinach.

By poznać różnice pomiędzy pełnowymiarowym a dodatkowym projektem, a także dowiedzieć się więcej o ich funkcjonowaniu, zobacz charakterystykę każdego z nich.

Rodzina, z którą zamieszkasz w czasie trwania projektu będzie szczęśliwa, mogąc porozmawiać w rodzimym języku ze swoim gościem. Zajęcia prowadzi wykwalifikowany lektor, a tematyka może być dostosowana do Twoich indywidualnych potrzeb.

Ewe - Togo

Rodzina, z którą zamieszkasz w czasie trwania projektu będzie szczęśliwa, mogąc porozmawiać w rodzimym języku ze swoim gościem. Zajęcia prowadzi wykwalifikowany lektor, a tematyka może być dostosowana do Twoich indywidualnych potrzeb.

Możesz przystąpić do pełnowymiarowego, minimalnie dwutygodniowego kursu językowego lub uczyć się go w ramach dodatkowego projektu – w takim przypadku koszta projektu językowego dodawane są do kosztów głównego projektu. Zobacz listę projektów realizowanych w Togo, by znaleźć coś dla siebie!

Spójrz także na kosztorys projektów językowych realizowanych w Togo.

By poznać różnice pomiędzy pełnowymiarowym a dodatkowym projektem, a także dowiedzieć się więcej o ich funkcjonowaniu, zobacz charakterystykę każdego z nich.

Rodzina, z którą zamieszkasz w czasie trwania projektu będzie szczęśliwa, mogąc porozmawiać w rodzimym języku ze swoim gościem. Nauka języka może okazać się niezwykle zabawnym doświadczeniem – zanim nauczysz się właściwie dobierać wysokość dźwięku, mogą przydarzyć się po drodze śmieszne omyłki!

Ga - Ghana

Aby pogłębić swoją znajomość Ghany, możesz nauczyć się języka ga. Porozumiewa się nim ok. 600 000 mieszkańców tego kraju, także w stolicy – Akrze. Twoimi nauczycielami będą miejscowi nauczyciele, ale także członkowie rodzin goszczących, u których zamieszkasz. Ćwiczyć umiejętności konwersacji będziesz zatem nie tylko na lekcjach, ale i podczas robienia zakupów na lokalnym targu, jak i spożywania posiłków oraz innych codziennych aktywności.

Możliwość odbycia kursu językowego jest przewidziana dla wolontariuszy realizujących swoje projekty w mieście Dodowa w Ghanie.

Mongolski - Mongolia

Jeśli myślisz o wyjeździe do Mongolii, a przez Twoją głowę przetaczają się zagony kawalerii Czyngis-Chana, na pewno musisz rozważyć także podjęcie się nauczenia języka, którym ongiś porozumiewali się przodkowie obecnych Mongołów!

Możesz przystąpić do pełnowymiarowego, minimalnie dwutygodniowego kursu językowego lub uczyć się go w ramach dodatkowego projektu – w takim przypadku koszta projektu językowego dodawane są do kosztów głównego projektu. Zobacz listę projektów realizowanych w Mongolii, by znaleźć coś dla siebie!

Spójrz także na kosztorys projektów językowych realizowanych w Mongolii.

By poznać różnice pomiędzy pełnowymiarowym a dodatkowym projektem, a także dowiedzieć się więcej o ich funkcjonowaniu, zobacz charakterystykę każdego z nich.

Rodzina, z którą zamieszkasz w czasie trwania projektu będzie szczęśliwa, mogąc porozmawiać w rodzimym języku ze swoim gościem. Zajęcia prowadzi wykwalifikowany lektor, a tematyka może być dostosowana do Twoich indywidualnych potrzeb.

Patois – Jamajka

Jeśli interesujesz się językoznawstwem lub po prostu ciekawią Cię hybrydy językowe, narosłe poprzez mieszanie się kultur, język Patois może być dla Ciebie interesującym doświadczeniem – zwłaszcza, jeśli posługujesz się dobrze językiem angielskim. Patois powstał w XVII wieku na Jamajce, kiedy niewolnicy z zachodniej i centralnej Afryki wchodzili w kontakt z językiem angielskim. W dużej mierze scharakteryzować można go jako połączenie anglojęzycznego słownictwa z gramatyką języków afrykańskich. Funkcjonuje na Jamajce jako język głównie mówiony.

Możesz przystąpić do pełnowymiarowego, minimalnie dwutygodniowego kursu językowego lub uczyć się go w ramach dodatkowego projektu – w takim przypadku koszta projektu językowego dodawane są do kosztów głównego projektu. Zobacz listę projektów realizowanych na Jamajce, by znaleźć coś dla siebie!

Spójrz także na kosztorys projektów językowych realizowanych na Jamajce.

By poznać różnice pomiędzy pełnowymiarowym a dodatkowym projektem, a także dowiedzieć się więcej o ich funkcjonowaniu, zobacz charakterystykę każdego z nich.

Rodzina, z którą zamieszkasz w czasie trwania projektu będzie szczęśliwa, mogąc porozmawiać w rodzimym języku ze swoim gościem. Zajęcia prowadzi wykwalifikowany lektor, a tematyka może być dostosowana do Twoich indywidualnych potrzeb.

Keczua – Boliwia, Peru

Język keczua stanowi lokalne narzecze używane po dziś dzień przez rdzennych mieszkańców podgórza Andów, na pograniczu Boliwii oraz Peru.

Możesz przystąpić do pełnowymiarowego, minimalnie dwutygodniowego kursu językowego lub uczyć się go w ramach dodatkowego projektu – w takim przypadku koszta projektu językowego dodawane są do kosztów głównego projektu. Zobacz listę projektów realizowanych w Boliwii oraz w Peru, by znaleźć coś dla siebie!

Spójrz także na kosztorys projektów językowych realizowanych w Boliwii oraz w Peru.

By poznać różnice pomiędzy pełnowymiarowym a dodatkowym projektem, a także dowiedzieć się więcej o ich funkcjonowaniu, zobacz charakterystykę każdego z nich.

Rodzina, z którą zamieszkasz w czasie trwania projektu będzie szczęśliwa, mogąc porozmawiać w rodzimym języku ze swoim gościem. Także podczas trwania projektów, w których większą wagę należy przykładać do bezpośrednich kontaktów z ludźmi, znajomość keczua może okazać się przydatna. Zajęcia prowadzi lokalny nauczyciel języka, a tematyka może być dostosowana do Twoich indywidualnych potrzeb.

Rumuński – Rumunia

Język rumuński to prawdziwa gratka dla językoznawczych zapaleńców, a i osoby znające języki hiszpański, francuski lub włoski, a być może także starą łacinę, mogą uzać język ten za łatwy do nauczenia – jego korzeni należy doszukiwać się w łacinie, stąd istniejące w nim podobieństwa do innych języków romańskich.

Możesz przystąpić do pełnowymiarowego, minimalnie dwutygodniowego kursu językowego lub uczyć się go w ramach dodatkowego projektu – w takim przypadku koszta projektu językowego dodawane są do kosztów głównego projektu. Zobacz listę projektów realizowanych w Rumunii, by znaleźć coś dla siebie!

Spójrz także na kosztorys projektów językowych realizowanych w Rumunii.

By poznać różnice pomiędzy pełnowymiarowym a dodatkowym projektem, a także dowiedzieć się więcej o ich funkcjonowaniu, zobacz charakterystykę każdego z nich.

Rodzina, z którą zamieszkasz w czasie trwania projektu będzie szczęśliwa, mogąc porozmawiać w rodzimym języku ze swoim gościem. Zajęcia prowadzi lokalny nauczyciel języka, a tematyka może być dostosowana do Twoich indywidualnych potrzeb.

Samoański – Samoa

Pomimo, że język angielski stanowi język urzędowy na Wyspach Samoa, aby poznać lepiej lokalną kulturę, warto rozważyć poznanie języka samoańskiego choć w stopniu podstawowym. To główny język, który usłyszysz na ulicach i plażach malowniczych wysepek!

Możesz przystąpić do pełnowymiarowego, minimalnie dwutygodniowego kursu językowego lub uczyć się go w ramach dodatkowego projektu – w takim przypadku koszta projektu językowego dodawane są do kosztów głównego projektu. Zobacz listę projektów realizowanych na wyspach Samoa, by znaleźć coś dla siebie!

Spójrz także na kosztorys projektów językowych realizowanych na wyspach Samoa.

By poznać różnice pomiędzy pełnowymiarowym a dodatkowym projektem, a także dowiedzieć się więcej o ich funkcjonowaniu, zobacz charakterystykę każdego z nich.

Rodzina, z którą zamieszkasz w czasie trwania projektu będzie szczęśliwa, mogąc porozmawiać w rodzimym języku ze swoim gościem. Zajęcia prowadzi lokalny nauczyciel języka, a tematyka może być dostosowana do Twoich indywidualnych potrzeb.

Syngaleski – Sri Lanka

Największą grupą etniczną na Sri Lance, zwanej też Cejlonem, są Syngalezi. Posługują się oni językiem syngaleskim, który stanowi także urzędowy język położonej opodal Indii wyspy. Jego poznawanie może być wspaniałym doświadczeniem dla znających inne języki lub zainteresowanych językoznawstwem, na syngaleski bowiem duży wpływ miały języki kolonizatorów – portugalski, holenderski i angielski.

Możesz przystąpić do pełnowymiarowego, minimalnie dwutygodniowego kursu językowego lub uczyć się go w ramach dodatkowego projektu – w takim przypadku koszta projektu językowego dodawane są do kosztów głównego projektu. Zobacz listę projektów realizowanych na wyspie Cejlon, by znaleźć coś dla siebie!

Spójrz także na kosztorys projektów językowych realizowanych na wyspie Cejlon.

By poznać różnice pomiędzy pełnowymiarowym a dodatkowym projektem, a także dowiedzieć się więcej o ich funkcjonowaniu, zobacz charakterystykę każdego z nich.

Rodzina, z którą zamieszkasz w czasie trwania projektu będzie szczęśliwa, mogąc porozmawiać w rodzimym języku ze swoim gościem. Zajęcia prowadzi lokalny nauczyciel języka, a tematyka może być dostosowana do Twoich indywidualnych potrzeb.

Suahili – Kenia, Tanzania

Suahili to język z rodziny Bantu, którym posługują się ludy żyjące na pograniczu Kenii i Tanzanii, pośród których najbardziej znani są Masajowie. Na kształt Suahili znaczący wpływ miał język arabski, z racji istnienia omańskich kolonii na wybrzeżu, a ostatnimi czasy także angielski.

Możesz przystąpić do pełnowymiarowego, minimalnie dwutygodniowego kursu językowego lub uczyć się go w ramach dodatkowego projektu – w takim przypadku koszta projektu językowego dodawane są do kosztów głównego projektu. Zobacz listę projektów realizowanych w Kenii oraz w Tanzanii, by znaleźć coś dla siebie!

Spójrz także na kosztorys projektów językowych realizowanych w Kenii oraz Tanzanii.

By poznać różnice pomiędzy pełnowymiarowym a dodatkowym projektem, a także dowiedzieć się więcej o ich funkcjonowaniu, zobacz charakterystykę każdego z nich.

Rodzina, z którą zamieszkasz w czasie trwania projektu będzie szczęśliwa, mogąc porozmawiać w rodzimym języku ze swoim gościem. Zajęcia prowadzi wykwalifikowany lektor tego powszechnie używanego, jak na jego plemienny charakter, języka, a tematyka może być dostosowana do Twoich indywidualnych potrzeb.

Tamazight - Maroko

Maroko jest państwem o dużym zróżnicowaniu etnicznym, za którym w parze idzie zróżnicowanie językowe. Mimo dominujących języków arabskiego i francuskiego, w mniej miejskich partiach kraju da się słyszeć lokalne, plemienne narzecza, pośród nich Tamazight, język rdzennych mieszkańców Maroka, potomków dawnych Berberów. Najstarsze zachowane inskrypcje w tym języku datowane są na 500 rok przed naszą erą!

Możesz przystąpić do pełnowymiarowego, minimalnie dwutygodniowego kursu językowego lub uczyć się go w ramach dodatkowego projektu – w takim przypadku koszta projektu językowego dodawane są do kosztów głównego projektu. Zobacz listę projektów realizowanych w Maroko, by znaleźć coś dla siebie!

Spójrz także na kosztorys projektów językowych realizowanych w Maroko.

By poznać różnice pomiędzy pełnowymiarowym a dodatkowym projektem, a także dowiedzieć się więcej o ich funkcjonowaniu, zobacz charakterystykę każdego z nich.

Szczególnie warto rozważyć podjęcie tego projektu, biorąc udział w projekcie Nomadów, zanim wyruszy się na kilkutygodniową przygodę na pustyni pośród używających tego języka miejscowych!

Twi - Ghana

Projekty realizowane przez nas w Ghanie mają miejsce głównie na południu kraju, w regionie, gdzie żyje blisko 6 milionów użytkowników plemiennego języka Twi, będącego także najbardziej rozpowszechnionym, nieurzędowym językiem w państwie.

Możesz przystąpić do pełnowymiarowego, minimalnie dwutygodniowego kursu językowego lub uczyć się go w ramach dodatkowego projektu – w takim przypadku koszta projektu językowego dodawane są do kosztów głównego projektu. Zobacz listę projektów realizowanych w Ghanie, by znaleźć coś dla siebie!

Spójrz także na kosztorys projektów językowych realizowanych w Ghanie.

By poznać różnice pomiędzy pełnowymiarowym a dodatkowym projektem, a także dowiedzieć się więcej o ich funkcjonowaniu, zobacz charakterystykę każdego z nich.

Rodzina, z którą zamieszkasz w czasie trwania projektu będzie szczęśliwa, mogąc porozmawiać w rodzimym języku ze swoim gościem. Zajęcia prowadzi wykwalifikowany lektor, a tematyka może być dostosowana do Twoich indywidualnych potrzeb.

Wietnamski - Wietnam

Język wietnamski to oficjalny język urzędowy Wietnamu, którym posługuje się większość populacji. Wzięcie udziału w projekcie realizowanym w tym przpeorwadzającym dalece zakrojone reformy społeczne kraju prędzej czy później postawi Cię w sytuacji, w której znajomość lokalnego języka będzie niezwykle przydatna. Warto rozważyć poznanie więc choć jego podstaw.

Możesz przystąpić do pełnowymiarowego, minimalnie dwutygodniowego kursu językowego lub uczyć się go w ramach dodatkowego projektu – w takim przypadku koszta projektu językowego dodawane są do kosztów głównego projektu. Zobacz listę projektów realizowanych w Wietnamie, by znaleźć coś dla siebie!

Spójrz także na kosztorys projektów językowych realizowanych w Wietnamie.

By poznać różnice pomiędzy pełnowymiarowym a dodatkowym projektem, a także dowiedzieć się więcej o ich funkcjonowaniu, zobacz charakterystykę każdego z nich.

Rodzina, z którą zamieszkasz w czasie trwania projektu będzie szczęśliwa, mogąc porozmawiać w rodzimym języku ze swoim gościem. Zajęcia prowadzi wykwalifikowany lektor, a tematyka może być dostosowana do Twoich indywidualnych potrzeb.

Wolof - Senegal

Pomimo, że język francuski stanowi język urzędowy w Senegalu, językiem wolof posługuje się około 80% populacji kraju, włączając w to blisko 30% mieszkańców, pochodzących z etnicznej nacji Wolof. Na ulicy i w rozmowach prywatnych częściej usłyszysz właśnie wolof zamiast francuskiego. Także dzieci na początku swojej kariery szkolnej o wiele bieglej posługują się rodzimym językiem niż urzędowym.

Możesz przystąpić do pełnowymiarowego, minimalnie dwutygodniowego kursu językowego lub uczyć się go w ramach dodatkowego projektu – w takim przypadku koszta projektu językowego dodawane są do kosztów głównego projektu. Zobacz listę projektów realizowanych w Senegalu, by znaleźć coś dla siebie! Projects Abroad organizuje wiele projektów społecznych w Senegalu, dlatego warto rozważyć wzięcie udziału w kursie językowym przez przystąpieniem do wolontariatu, który oparty jest na bezpośrednim kontakcie z ludźmi.

Spójrz także na kosztorys projektów językowych realizowanych w Senegalu.

By poznać różnice pomiędzy pełnowymiarowym a dodatkowym projektem, a także dowiedzieć się więcej o ich funkcjonowaniu, zobacz charakterystykę każdego z nich.

Rodzina, z którą zamieszkasz w czasie trwania projektu będzie szczęśliwa, mogąc porozmawiać w rodzimym języku ze swoim gościem. Zajęcia prowadzi wykwalifikowany lektor, a tematyka może być dostosowana do Twoich indywidualnych potrzeb.


Pełnowymiarowe programy nauki języka obcego:

 • Jest pełnowymiarowym projektem, takim jak inne, oferowane przez Projects Abroad
 • 30 godzin zajęć odbywa się na przestrzeni 2 tygodni,
 • 45 godzin zajęć odbywa się na przestrzeni 3 tygodni,
 • 60 godzin zajęć odbywa się na przestrzeni 4 tygodni,
 • Jeśli chcesz studiować język przez okres tygodnia (lub dłuższy niż proponowane), skontaktuj się z nami
 • Cena projektu zawiera koszty wyżywienia, zakwaterowania (zazwyczaj w domu gościnnej rodziny), ubezpieczenia, odbioru z lotniska i odwiezienia na nie wraz z końcem projektu oraz wsparcie lokalnych pracowników Projects Abroad
 • Dostosowane do indywidualnych potrzeb wolontariusza
 • Zazwyczaj prowadzony indywidualnie, rzadziej w małych, kilkuosobowych grupach
 • Zazwyczaj koszt podręczników zawiera się w cenie projektu
 • Możesz wybrać datę rozpoczęcia
 • Sam wybierasz język i miejsce (spośród wymienionych)
 • Na miejscu pełnoprawnie należysz do społeczności wolontariuszy Projects Abroad i korzystasz ze atrakcji zapewnianych w wolnym czasie.
 • Porównaj ceny poszczególnych projektów

Projekt w pełnym trybie czasowym jest idealny, jeśli chcesz nauczyć się szybko możliwie jak najwięcej podstaw danego języka lub chcesz znacząco polepszyć jego znajomość przez kontakt z rodzimymi jego użytkownikami. Średni wymiar czasowy kursu to 15 godzin tygodniowo od poniedziałku do piątku. Pozostawi Ci to wiele czasu na wykonanie zadań domowych i spędzanie wolnego czasu z gościnną rodziną i innymi wolontariuszami.

Zapisz się na kurs językowy, wypełniając nasz formularz zgłoszeniowy. Wybierz lokalizację oraz język, który chcesz poznać. W przypadku problemów lub potrzeby konsultacji, zgłoś się do nas pod numer telefonu: 22 292 22 07 lub drogą mailową: info@projects-abroad.pl

Po zakończeniu kursu językowego możesz wziąć udział w innym projekcie, odbywającym się w kraju Twojego wyboru, robiąc dobry użytek z nowo nabytych umiejętności. To doskonała możliwość, by podszlifować język na własną rękę! Zapoznaj się z ofertą programów w kraju, który masz zamiar wybrać, by znaleźć interesujący dla Ciebie! Niekiedy, znajomość języka jest konieczna, by wziąć udział w niektórych projektach. Podjęcie kursu w okresie poprzedzającym jest doskonałą metodą na wzięcie w nich udziału.

Po każdym z kursów otrzymasz stosowny certyfikat, dzięki któremu będziesz mógł potwierdzić znajomość języka składając w przyszłości aplikację do pracy.

Dodatkowe zajęcia językowe (w wymiarze 5,14, 30 lub 60 godzin)

 • Trwają równolegle do innych projektów (takich jak projekty nauczycielskie, dziennikarskie i z zakresu opieki)
 • Dostosowane do indywidualnych potrzeb wolontariusza
 • Zazwyczaj prowadzony indywidualnie, rzadziej w małych, kilkuosobowych grupach
 • Elastyczny czas trwania zajęć, dopasowany do wymogów czasowych głównego, realizowanego projektu
 • Porównaj ceny poszczególnych projektów

Kurs tego typu jest doskonałą możliwością na rozpoczęcie nauki języka obcego lub podszkolenie się w używaniu języka, który już znasz. Precyzyjny czas trwania zajęć i grafik będzie ustalony po przybyciu do wybranej przez Ciebie lokalizacji, więc nie musisz obawiać się, że będzie on kolidować z innymi obowiązkami. Miej jednak na uwadze, że doba ma określoną liczbę godzin, więc dłuższy czas trwania projektu językowego zbiegać się będzie z dłuższym pobytem w wybranym kraju – 60 godzin zajęć językowych odpowiada najczęściej 12 tygodniom pobytu.

Dodatkowe zajęcia nie są dostępne w czasie trwania każdego projektu, jako że specyfika miejsca odbywania się niektórych projektów wyklucza taką ewentualność. Najlepszym przykładem są odbywające się w bardziej dzikich terenach projekty ochrony środowiska. Sprawdź listę projektów, w których przystąpienie do dodatkowych zajęć nie będzie możliwe.

Jeśli chcesz aplikować na dodatkowy program językowy, zaznacz to w formularzu aplikacyjnym. Zaznacz odpowiedni kraj w polu „preferencji lokalizacyjnych”. W przypadku problemów lub potrzeby konsultacji, zgłoś się do nas pod numer telefonu: 22 292 22 07 lub drogą mailową: info@projects-abroad.pl

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲