You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat wśród Maroonów na Jamajce

Start

Group of volunteers on the Culture & Community project in Jamaica

Wolontariusze podczas tego projektu żyją i pracują ze społecznością Accompong w górach St Elizabeth's, która jest jedną z niewielu zachowanych tradycyjnych społeczności Maroon na Jamajce. Maroon na Jamajce byli to afrykańscy niewolnicy, którzy walczyli przeciwko Anglikom w XVIII wieku i którym udało się uwolnić i znaleźli schronienie w lasach. Termin Maroon jest obecnie wykorzystywany do nazywania ich potomków, z których niektórzy są również rastafarianami. Społeczności Maroon są względnie niezależne i odrębne w stosunku do pozostałej części Jamajki i są zwykle niedostępne dla turystów, oprócz opcji wycieczki z przewodnikiem.

Jest to niepowtarzalna okazja do poznania kultury narodu, który ma tradycje i zwyczaje bardzo różniące się od pozostałej społeczności Jamajki.

Care center in Jamaica where Care volunteers work

Jako wolontariusz możesz pomóc z różnych zadaniach, takich jak projekty szkoleniowe na rzecz zachowania rodzimej kultury, ogrodnictwo, praca w bibliotece, promocja zdrowia w lokalnej przychodni, w walce analfabetyzm i projektach na rzecz rozwoju społeczności, jak pomoc przy planowaniu i organizacji placów zabaw dla dzieci lub dróg w okolicy.

W Accompong jest wiele potrzeb wspólnych dla większości mieszkańców, w okolicy znajduje się 168 gospodarstw domowych oraz żyje blisko 576 ludzi. Podstawowym zajęciem jest rolnictwo, które jest wykonywane przez mężczyzn, podczas gdy większość kobiet zajmuje się pracami w domu.

Wolontariusze mieszkają w Accompong z lokalną rodziną, która sprawia, że czują się oni jak w swoim domu i zostają włączeni do życia wspólnoty.

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲