You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat wśród Masajów w Tanzanii 

Start

Volunteering with traditional maasai community in Tanzania

Jeżeli marzyłeś o tym, by poznać bliżej członków plemienia Masajów i z pierwszej ręki zdobyć informacje o ich fascynującej kulturze i zwyczajach, teraz możesz mieć szansę, by pojechać do Tanzanii i spędzić wśród nich niezapomniane chwile! Spędzisz czas w Parku Narodowym Ngorogoro, w którym wciąż żyją Masajowie wierni swoim tradycjom. Wioska, w której zamieszkasz jest oddalona od popularnych tras i otoczona jest malowniczymi krajobrazami.

Volunteer and Maasai woman do crafts together in Tanzania, Africa

Pomimo życia zgodnie z nakazami tradycji, Masajowie zdają sobie sprawę z konieczności podążania z duchem czasu i zaczęli niedawno posyłać swoje dzieci do publicznych szkół, które jednak położone są daleko od wioski, przez co dzieci muszą przebywać długie drogi, by móc czerpać korzyści z edukacji. Niebagatelną rolę odgrywają więc wolontariusze, którzy są cały czas na miejscu i mogą uczyć masajskie dzieci (zwłaszcza języka angielskiego), zwalniając je z konieczności długiej i uciążliwej podróży. Goście w wiosce pomagają także w jej codziennym życiu i zapotrzebowaniu, uczestnicząc w naprawianiu i konstruowaniu chat i pozyskiwaniu pożywienia.

A young Masaai baby is fed by her mother in Tanzania, Africa.

Masajowie wciąż kultywują tradycje przodków, więc będziesz mieć okazję, by wziąć udział w zajęciach, które trudno byłoby wykonywać już gdzie indziej. Warunki życia także bywają ciężkie, a plemię musi zmagać się z przeciwnościami natury, ale, jak wkrótce się przekonasz, są to jedno z najbardziej otwartych i przyjaznych ludzi w Tanzanii. Na miejscu nauczysz się także podstaw języka Masajów, by móc zaczerpnąć jak najwięcej z ich fascynującej kultury. Zatrzymasz się wraz z innymi wolontariuszami w domku położonym na terenie wioski. To doskonała szansa, by poznać inne osoby, które także zostały porwane przez masajską kulturę i spędzić z nimi wolny czas.

Na miejscu działa także szpital, w którym wolontariusze mogą pracować u boku lekarzy i pielęgniarek.

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲