You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Pomoc społeczności lokalnej na Fidżi

Start

Volunteers with students in a school in Fiji

Projekty kulturowe różnią się charakterem od pozostałych naszych projektów. Organizując je największy nacisk kładziemy na wymianę kulturową – uczestnicy staja się częścią lokalnych społeczności żyjących od pokoleń według ustalonych reguł.

Ucząc miejscowe dzieci języka angielskiego otrzymują w zamian unikatową możliwość uczestniczenia w życiu danej społeczności. Projekt kulturowy na Fidżi organizujemy w kilku osadach zamieszkałych przez autochtoniczną ludność archipelagu w odległości około 60 km od naszego biura w Suva. Mieszkańcy takich osad mają ściśle wyznaczoną funkcje w lokalnej społeczności. Wciąż istnieje tam pozycja wodza wioski, który rozsadza spory oraz wyznacza zadania. Mieszkańcy żyją i pracują razem.

Każdy uczestnik projektu zostanie zakwaterowany u lokalnej rodziny goszczącej. Będzie mógł zaangażować się w pracę na rzecz lokalnego przedszkola lub szkoły. Popołudniami uczestnicy uczą się miejscowej kuchni, obrzędów oraz rękodzielnictwa. W dużej mierze są to wioski Metodystów, a więc jeżeli chcesz, będziesz mógł w niedzielę wybrać się do lokalnego kościoła.

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲