You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat z pomocy społecznej w RPA

Start

Jeżeli jesteś zainteresowany wolontariatem w tym kraju, skontaktuj się z nami zanim złożysz aplikację.

A group of children spend time with a female volunteer in a South African township

Historia Republiki Południowej Afryki jest niezwykle barwna i burzliwa, a tygiel kultur europejskich i lokalnych spowodował powstanie jednej z najbardziej interesujących społeczności na całym kontynencie afrykańskim. Dzięki naszemu projektowi możesz poznać ją z pierwszej ręki – poprzez kontakt z ludźmi i wzięcie udziału w lokalnych inicjatywach i pozostawić po sobie fragment, który będzie służył całej społeczności.

Celem projektu jest uświadamianie ludzi o wartości używania ekologicznych materiałów oraz zaletach produkcji i spożywania produktów ekologicznych. Będziesz miał okazję, by zobaczyć, jak wygląda wznoszenie budynków przy pomocy tanich i odnawialnych surowców. Aktualnie w ten sposób wznoszone jest centrum społeczne w Village Heights. Zaplanowane są także dalsze budynki, czekające na swoją kolej i swoich budowniczych!

Na miejscu jest także ogródek, w którym kultywowane są rośliny używane do produkcji zdrowej żywności dla dzieci zamieszkujących okolicę. Opodal wciąż powstają boiska, na których będzie możliwe uprawianie sportu - niektóre są niemal gotowe, inne są w trakcie przygotowywania, kolejne są dopiero w planach - nie obawiaj się, nie zabraknie dla Ciebie pracy!

W czasie trwania projektu będziesz miał możliwość, by pomóc lokalnej społeczności poprzez: 

A volunteer contributes to the Building Project in South Africa

  • Pomoc w trwających pracach budowlanych
  • prowadzenie zajęć dla dzieci w lokalnym domu opieki
  • pracę w lokalnym ogródku organicznym i przygotowywanie zdrowych posiłków dla dzieci
  • edukowanie ludzi w zakresie produkcji zdrowej żywności
  • dbanie o stan boisk i prowadzenie warsztatów sportowych

W czasie afrykańskich wakacji oraz okresów wolnych (czyli od początku grudnia do początku stycznia, końca września do początku października oraz w trakcie świąt wielkanocnych) plac budowy jest zamknięty. W tym czasie organizowane są zajęcia zastępcze - skontaktuj się z nami, by dowiedzieć się o nich więcej. 

Podczas pobytu zamieszkasz u jednej z lokalnych rodzin, która później będzie korzystać z dobrodziejstw, jakie pozostawisz po sobie dzięki pracy swoich rąk! 

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲