You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariaty zagraniczne z dziedziny
Kultura & Społeczeństwo

Start
A member of the Maasai community herds cattle in Tanzania, Africa
  • Twoje zadania: Udział w wymianie kulturowej polegającej na wzajemnej nauce i pracy wraz z lokalną społecznością mającej na celu zachowanie tradycyjnej kultury.
  • Wymagania: W programie może wziąć udział każdy, bez względu na posiadane umiejętności i wykształcenie
Informacje o projekcie

Podróżując po świecie, odwiedzasz ciekawe miejsca, ale także poznajesz mieszkających tam ludzi oraz ich kulturę. Żeby móc w pełni ją docenić potrzeba jednak czegoś więcej niż krótkotrwały zachwyt nad zabytkami i atrakcjami turystycznymi, tak jak nie wystarczy spróbować lokalnych potraw, aby przeniknąć tajniki regionalnej kuchni. Hodując zwierzęta i uprawiając razem z miejscowymi warzywa i owoce, uczestnicząc w ich zbiorach, sprzedaży nadwyżek płodów rolnych, przygotowaniu posiłków, pomagając w wytwarzaniu narzędzi, ozdób, biżuterii, budowie i renowacji domów, szkół i szpitali, w nauce, organizowaniu imprez okolicznościowych, opiece nad pozostającymi w sierocińcach dziećmi czy ludźmi uzależnionymi, zakażonymi wirusem HIV, chorymi na AIDS, stajemy się członkami społeczności lokalnej, dzięki czemu lepiej rozumiemy jej kulturę. Odkrywamy ją dla siebie samych, nie oceniając tylko po zwykle mylących pozorach, a zaobserwowanych w czasie pracy zachowaniach, panujących w danej społeczności zwyczajach, roztaczającej się wokoło atmosfery, wreszcie po osobistych doświadczeniach z początkowo zupełnie obcymi sobie ludźmi. Poznając ich kulturę, poznajemy jednocześnie samych siebie: talenty, których dotąd nie znaliśmy, głęboko ukryte, nawet przed nami samymi, obawy, sposoby reagowania w różnych sytuacjach, z których nie zdawaliśmy sobie sprawy.

Gdzie mogę wyjechać?

W programach z dziedziny Kultura & społeczeństwo możesz wziąć udział niezależnie od wieku, posiadanych umiejętności czy wcześniejszego doświadczenia zawodowego. Kategoria obejmuje projekty takie jak:

Bez względu na to, na jaki projekt wolontariatu się zdecydujesz, przyniesie Ci on z pewnością dużo radości i zadowolenia z siebie, pozwoli Ci się nauczyć wielu nowych rzeczy, z którymi jeszcze być może nigdy nie miałeś do czynienia, poznać interesujących ludzi, z którymi nawiążesz, jeśli nie trwałe przyjaźnie, to cenne znajomości, owocujące w przyszłości w postaci lepszego zrozumienia drugiego człowieka i jego problemów.

Sprawdź gdzie możesz wyjechać:

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲