Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Opieka nad dziećmi w Kambodży
Grupowy wolontariat dla studentów

Start
Informacje o projekcie
Turnusy
wiosną 2 - tygodniowe
  • 19 kwiecień 2020 - 02 maj 2020
Turnusy
letnie 2 - tygodniowe
  • 07 czerwiec 2020 - 20 czerwiec 2020
Turnusy
letnie 1 - tydzień
  • 01 październik 2020 - 07 październik 2020
Turnusy
zimowe 2 - tygodniowe
  • 06 grudzień 2020 - 19 grudzień 2020

  • Lokalizacja: Phnom Penh
  • Typ placówki: Centrum opieki
  • Zakwaterowanie: Hotel lub dom turystyczny

Na wolontariacie z opieki nad dziećmi wolontariusza zajmuje się dziećmi.

Dwutygodniowy projekt opieki nad dziećmi w Kambodży to propozycja wolontariatu kierowana do osób, które lubią mieć kontakt z dziećmi. Opieka nad najmłodszymi stanowi spore wyzwanie, jednakże nie wymagamy wcześniejszego doświadczenia. Wystarczy Ci zapał i entuzjazm!

By jak najlepiej wykonywać swoje obowiązki przyda Ci się głowa pełna pomysłów, które będziesz chciał wcielić w życie. Pamiętaj, ze dzieci mają ogromną wyobraźnię, także z pozoru prosty pomysł może przerodzić się w świetną zabawę.
Możesz im organizować zabawy z plastyki, techniki, bądź muzyki. Tego rodzaju zajęcia są angażujące i zapewniają dzieciom wiele pozytywnych emocji. To od Ciebie zależy jak je zaktywizujesz. Ważne jest to by dzielić się z nimi uśmiechem i pozytywną energią!

Do obowiązków każdego uczestnika należeć będzie zarówno opieka nad dziećmi z miejscowych ośrodków: nauczanie ich, rozwijanie podstawowych kompetencji społecznych oraz aktywizowanie poprzez zabawę, jak również działanie na rzecz społeczności lokalnej, np. poprzez włączenie się w prace remontowo-budowlane lub malowanie jednego z lokalnych obiektów.

Na czas pobytu wolontariusze zatrzymają się w domu turystycznym, bądź hotelu w Phnom Penh. Weekend będzie okazją do tego by zwiedzić okoliczne zabytki, takie jak świątynia Angkor Wat w Siem Reap. Zatrzymaną w czasie, ale z wiecznie uśmiechniętymi mieszkańcami wyspę Silk, czy lokalne rynki, na których można zasmakować niecodziennych kambodżańskich potraw i obserwować jak toczy się codzienne życie tego miasta.

Czym są grupowe wolontariaty dla studentów?

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲