Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Opieka nad dziećmi w Ghanie
Grupowy wolontariat dla studentów

Start
Informacje o projekcie
Turnusy
wiosną 2 - tygodniowe
  • 19 kwiecień 2020 - 02 maj 2020
Turnusy
letnie 2 - tygodniowe
  • 07 czerwiec 2020 - 20 czerwiec 2020

  • Lokalizacja: Cape Coast
  • Typ placówki: Centra opieki lub domy dziennego pobytu dla dzieci.
  • Zakwaterowanie: Rodziny goszczące

Wolontariuszka rysuje razem z dziećmi

Ghana to doskonały cel podróży dla każdego, kto wybierając się do Afryki chce odbyć wolontariat w stabilnym politycznie kraju. Mieszkańcy Ghany wciąż zmagają się z wieloma problemami. Szczególnie troskliwej opieki wymagają najmłodsi obywatele tego kraju, przebywający w różnego rodzaju ośrodkach opieki nad dziećmi. Jako wolontariusz Projects Abroad możesz im pomóc.

W trakcie dwutygodniowego wolontariatu zachęcisz dzieci do zdobywania nowych umiejętności pisania, czytania, bądź śpiewania. Będziesz też szlifować już te posiadane, uczyć zasad higieny osobistej, organizować gry i zabawy oraz pomagać pracownikom ośrodków w wykonywaniu codziennych obowiązków.

Popołudniami spędzisz czas z innymi wolontariuszami na pracach społecznych tj. renowacja i odmalowywaniu budynków, możesz również wziąć udział w nocnym quizie na temat Ghany. Weekendy to czas na wypoczynek i zwiedzanie złotego wybrzeża, w tym Cape Coast, które słynie z zamków, katedr i kolonialnej Portugalskiej zabudowy. Ponadto weźmiesz udział w wycieczce na Safari i zwiedzaniu starego fortu niewolników w Parku Narodowym Kakum.

Czym są grupowe wolontariaty dla studentów?

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲