You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Zdrowie publiczne w Ghanie
Grupowy wolontariat dla studentów

Start
Informacje o projekcie
Daty będą znane wkrótce!
  • Lokalizacja: Dodowa oraz okolice Akry
  • Typ placówki: Szpitale i objazdowe praktyki medyczne
  • Zakwaterowanie: Rodziny goszczące

Wolontariusza na wolontariacie z zakresu zdrowia publicznego w Ghanie

Chciałbyś spróbować swoich sił w zawodzie lekarza? Już studiujesz ten kierunek, ale nadal nie masz pewności czy ta praca jest dla Ciebie? Weź sprawy w swoje ręce i wyjedź na wolontariat do Ghany. Przekonaj się na własnej skórze, czy dasz radę i poznaj malowniczy kraj złota i kakao.

W pierwszym tygodniu realizacji projektu Zdrowie Publiczne odbędziesz serię szkoleń, w trakcie których poznasz podstawowe procedury medyczne. Wcielisz je w życie, jeżdżąc wraz z miejscowymi lekarzami po okolicznych wioskach i udzielając pomocy zamieszkałej w nich ludności. Będziesz mierzyć ciśnienie krwi, poziom cukru czy zawartość tkanki tłuszczowej, a także opatrywać rany i uświadamiać miejscowym, jak ważne jest zachowanie podstawowych zasad higieny.

Wyniki przeprowadzonych badań posłużą nie tylko do postawienia diagnozy, ale zostaną też odnotowane w prowadzonych dla każdego regionu statystykach, dzięki czemu możliwe będzie wypracowanie skutecznych procedur długofalowej pomocy.

Na czas pobytu tak jak każdy wolontariusz zostaniesz zakwaterowany w domu lokalnej rodziny goszczącej. Skosztujesz w nim lokalnej kuchni, poznasz też zwyczaje i kulturę swoich gospodarzy. W trakcie weekendu będziesz mieć czas na zwiedzanie złotego wybrzeża. Odwiedzisz Cape Coast, które słynie z zamków, katedr i kolonialnej Portugalskiej zabudowy. Ponadto weźmiesz udział w wycieczce na Safari i zwiedzaniu starego fortu niewolników w Parku Narodowym Kakum.

Czym są grupowe wolontariaty dla studentów?

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲