Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Zdrowie publiczne na Filipinach
Grupowy wolontariat dla studentów

Start
Informacje o projekcie
Turnusy
zimowe 2 - tygodniowe
  • 08 grudzień 2019 - 21 grudzień 2019
  • 05 styczeń 2020 - 18 styczeń 2020
  • 06 grudzień 2020 - 19 grudzień 2020
Turnusy
letnie 2 - tygodniowe
  • 14 czerwiec 2020 - 27 czerwiec 2020
  • 09 sierpień 2020 - 22 sierpień 2020

  • Lokalizacja: Bogo
  • Typ placówki: Objazdowa praktyka medyczna i projekty uświadamiające
  • Zakwaterowanie: Rodziny goszczące

Wolontariuszka mierzy ciśnienie jednej z mieszkanek Filipin

Chciałbyś spróbować swoich sił w zawodzie lekarza? Już studiujesz ten kierunek, ale nadal nie masz pewności czy ta praca jest dla Ciebie? Weź sprawy w swoje ręce i wyjedź na Filipiny by wziąć udział w wolontariacie z zakresu zdrowia publicznego. Przekonaj się na własnej skórze, czy dasz radę i poznaj kraj 7107 wysp.

W pierwszym tygodniu realizowania projektu Zdrowie Publiczne odbędziesz serię szkoleń, w trakcie których poznasz podstawowe procedury medyczne. Wcielisz je w życie, jeżdżąc wraz z miejscowymi lekarzami po wyspie Bogo i udzielając pomocy zamieszkałej tam ludności, dla której opieka medyczna nie jest powszechnie dostępna. Będziesz mierzyć ciśnienie krwi, poziom cukru czy zawartość tkanki tłuszczowej, a także opatrywać rany i pomagać dentyście w kontroli jamy ustnej, a farmaceucie w wydawaniu pacjentom leków. W trakcie trwania wolontariatu być może weźmiesz też udział w dwóch konferencjach medycznych w szpitalu.

Na czas pobytu tak jak każdy wolontariusz zostaniesz zakwaterowany w domu lokalnej rodziny goszczącej. Skosztujesz filipińskiej kuchni i poznasz zwyczaje oraz kulturę swoich gospodarzy. W trakcie weekendu odwiedzisz zaś razem z innymi uczestnikami projektu i lokalnymi pracownikami Projects Abroad wysepkę Capitancillo. Ponadto dowiesz się nieco o Filipinach, Królowej Południa i 53 aktywnych wulkanach.

Czym są grupowe wolontariaty dla studentów?

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲