You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Projekt ochrony rekinów na Fidżi. Grupowy wolontariat dla osób starszych

Start
Informacje o projekcie
Daty będą znane wkrótce!
  • Lokalizacja: Viti Levu
  • Rola: Pomoc w ochronie życia morskiego
  • Zakwaterowanie: Sypialnie wieloosobowe.
  • Języki lokalne: Angielski, Fijski

Podczas wolontariatu na Fidżi będziesz współpracować z uznanymi w świecie nurkami z zakresu badań nad rekinami. Przyczynisz się również do uświadamiania i edukacji lokalnych społeczności z zakresu ochrony środowiska.

Wolontariusz z projektu ochrony rekinów na Fiji pozuje do zdjęcia z lokalną roślinnością

Fidżi słynie z białych, piaszczystych plaż, turkusowego wybrzeża i bogatego życia morskiego. Wyróżnia się również ośmioma gatunkami rekinów zamieszkującymi lokalne wody. Odgrywają one ważną rolę w naszym ekosystemie, a Twoim zadaniem będzie pomoc w ich ochronie.

Niezależnie od doświadczenia w nurkowaniu i certyfikacji, skoncentruj się na zakończeniu kursu nurkowego PADI; na otwartej wodzie, zaawansowanego na otwartej wodzie, lub ekstra kursu nurkowania z rekinami.

Będziesz wtedy pomagać nurkom podczas zbierania danych na temat życia morskiego na Fidżi. Zebrane przez Ciebie dane do badań naukowych będą miały ogromne znaczenie, dlatego zostaną udostępnione i opublikowane zarówno lokalnie jak i międzynarodowo.

Natomiast jeżeli nie masz doświadczenia nurkowego, pomożesz naukowcom zarzucać przynęty, sprawdzać liny i sieci wędkarskie, oraz będziesz obserwować ich jak łapią i znakują młode rekiny. Pomożesz również w zalesianiu lasów tropikalnych, poprowadzisz kampanie uświadamiające w lokalnych szkołach, oraz weźmiesz udział w sprzątaniu plaż. Najlepszą częścią tego wolontariatu będzie możliwość nurkowania z rekinami.

W weekendy będziesz miał dużo czasu, aby wymienić się doświadczeniami z innymi wolontariuszami, zwiedzić Fidżi i poznać lokalną kulturę. Wybierzesz się na pobliski wodospad, spróbujesz swoich sił w różnych sportach wodnych lub po prostu spędzisz czas na plaży, korzystając z uroków ciepłej tropikalnej pogody. Do domu wrócisz z międzynarodowym certyfikatem nurkowania, uznaniem dla życia morskiego Fidżi i z niesamowitymi opowieściami.

Czym są grupowe wolontariaty dla osób starszych?

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲