You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Ochrona środowiska & Wolontariat społeczny w Ekwadorze. Grupowy wolontariat dla osób starszych

Start
Informacje o projekcie
Turnusy
letnie 2 - tygodniowe
  • 03 listopad 2019 - 16 listopad 2019

  • Lokalizacja: Wyspa San Cristóbal
  • Miejsca: Ośrodki opieki i Park Narodowy Galapagos
  • Zakwaterowanie: Rodziny goszczące
  • Języki lokalne: Hiszpański

Podczas pobytu na pięknych wyspach Galapagos podzielisz swój czas między pomoc lokalnym społecznościom, a ochronę środowiska.

Wolontariusze podczas wolontariatu w Ekwadorze dbają o sadzonki

Wyspy Galapagos, dzięki swojej oceanicznej izolacji, są jednym z regionów, na których występuje największa liczba endemicznych gatunków fauny i flory. Będziesz współpracować z pracownikami Parku Narodowego Galapagos pomagając przy usuwaniu obcych gatunków roślin, ponownym zalesianiu terenów rdzenną roślinnością, monitorowaniu populacji niepowtarzalnej lokalnej fauny, oraz pomoc w oczyszczaniu plaż.

Zajmiesz się również pomocą przy przygotowywaniu warsztatów poświęconych uświadamianiu lokalnych społeczności w kwestiach ochrony środowiska.

Ponadto, jednym z Twoich głównych zadań podczas wolontariatu w Ekwadorze będzie pomoc przy działaniach renowacyjnych, które obejmują renowację i malowanie sal lekcyjnych, malowanie ścian i utrzymanie placów zabaw.

Na miejscu zamieszkasz wraz z innymi wolontariuszami w specjalnym współdzielonym domu lub jednej z lokalnych rodzin goszczących. To będzie świetna okazja na poznanie innych wolontariuszy i wymienienie się swoimi doświadczeniami.

Będziesz miał również sporo czasu wolnego, aby zapewnić Ci jak najlepsze wspomnienia zaplanowaliśmy dla Ciebie kilka ekscytujących zajęć i wycieczek. M.in. podróż do jednej lub dwóch sąsiednich wysp oraz zwiedzanie pięknych miejsc Galapagos.

Czym są grupowe wolontariaty dla osób starszych?

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲