You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Grupowy wolontariat dla osób starszych, czyli co?

Grupowy wolontariat dla osób starszych to specjalnie zaprojektowane i realizowane według scenariusza, dwutygodniowe wolontariaty grupowe. Odbywają się w wyznaczonych terminach, dlatego są idealne dla starszych wolontariuszy, którzy chcą pracować w gronie rówieśników i wykonywać zadania pod okiem naszych lokalnych opiekunów

Jak to wygląda w praktyce?

Wolontariat 50+ w wykonaniu Polaków za granicą

Jako wolontariusz masz szeroki wybór opcji. Możesz pomóc w nauczaniu i opiece nad dziećmi, co jest dla nich wspaniałych doświadczeniem, zwłaszcza, ze w swoich krajach nie mogą liczyć na wzmożoną uwagę osób starszych i ich doświadczenie. Ponadto możesz zaangażować się w

wolontariaty z dziedziny archeologii, ochrony środowiska naturalnego, w którym będziesz mógł obcować z dziką przyrodą lub kulturowe na których skupisz się na nauce nowych sztuk i rzemiosła od lokalnych społeczności.

Nie musisz mieć specjalistycznych umiejętności by dołączyć do jednego z tych projektów. Doświadczenie życiowe zdobyte przez lata sprawią, że idealnie nadasz się do tych zadań!

Co ważnie nie musisz biegle władać językiem angielskim. Wystarczą Ci podstawowa znajomość języka angielskiego by móc porozumieć się z naszymi lokalnymi opiekunami. Możesz również przygotować sobie listę trudniejszych zwrotów by móc w razie potrzeby do niej zajrzeć.

Pracownicy Projects Abroad są do Twojej dyspozycji na każdym etapie przygotowywania do podróży. Zostaniesz kompleksowo przygotowany przez doradcę ds. wyjazdu na to czego możesz się spodziewać w kraju docelowym. Zostaniesz również poinformowany chociażby o tym jakie szczepienia są potrzebne, które dokumenty trzeba ze sobą zabrać, a nawet o rodzaju wtyczek używanych na miejscu.

Również po przybyciu na miejsce będziesz pod ciągłą opieką naszych pracowników, jeden z nich, ten który odbierze Cię z lotniska będzie do twojej dyspozycji o każdej porze dnia lub nocy. Kolejny będzie opiekunem merytorycznym; Pomoże Ci w miejscu pracy, udzieli wskazówek i odpowie na wszelkie pytania związane z Twoimi obowiązkami. Dowiedź się jak zadbamy o Twoje bezpieczeństwo.

Na czas pobytu zamieszkasz u lokalnej rodziny goszczącej, która będzie Ci przygotowywała codzienne posiłki. To świetna okazja do poznania ich kultury i zwyczajów kulinarnych. Możesz też zaproponować wspólne gotowanie, a kto wie, może razem ugotujecie coś nowego.

Bądź kimś więcej niż tylko turystą!

Wolontariat za granicą 50+ to poza niesieniem pomocy idealna okazja do tego by poznać lokalną kulturę od podszewki. Będziesz mieszkać z lokalnymi rodzinami, więc dowiesz się z pierwszej ręki co warto zwiedzić w okolicy. Weekendy będą przeznaczone na to by poznawać okolicę i zwiedzać lokalne zabytki.

Niezależnie od tego, czy będziesz uczyć dzieci czytać, czy będziesz pomagać w pracach renowacyjnych w ośrodkach opieki. Będziesz tworzyć namacalne zmiany. Każdy z naszych wolontariatów jest organizowany po to by pomagać w jak największym stopniu lokalnym społecznościom, przy czym by jak najlepiej poznać kraj docelowy i czerpać jak najwięcej korzyści z takiego wyjazdu.

5 argumentów dlaczego warto wyjechać na Wolontariat międzynarodowyna Wolontariat międzynarodowy

Będziesz żyć dłużej

Nie od dziś wiadomo, że kto podróżuje ten żyje dwa razy (

Nie stracisz czasu na podróże bez celu

Podróż to okazją żeby coś przeżyć, a nie koniecznie ją przeleżeć. Jeżeli chcesz odkrywać, poznawać i dzielić się emocjami to nie ma no to lepszego pomysłu niż wolontariat międzynarodowy.

Spotkasz wolontariuszy z całego świata.

Co roku wysyłamy w świat ponad 10 000 wolontariuszy z 40 krajów świata. Jeśli lubisz poznawać nowych ludzi, nie tylko przyglądać się im, ale też żyć razem z nimi to wyjazd na wolontariat jest propozycją właśnie dla Ciebie.

Poznasz kraje od strony niedostępnej zwykłym turystom

Zamieszkasz z innymi wolontariuszami u lokalnych rodzin goszczących. Stwarza to okazję poznania lokalnej kultury, panujących w niej zwyczajów, języka a przede wszystkim nowych ludzi, często wywodzących się spoza naszego kręgu kulturowego

Będziesz pod stałą opieką naszego lokalnego zespołu

Dzięki stałej opiece pracowników Projects Abroad nie będziesz się martwić o bezpieczeństwo. Pozwoli Ci to skupić się na realizowanym wolontariacie i dać z siebie wszystko.

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲