You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Grupowy wolontariat dla młodzieży
Opieka nad zwierzętami w Argentynie

Start
Informacje o projekcie
Daty będą znane wkrótce!
 • Lokalizacja: Villa Allende
 • Typ placówki: Schronisko dla psów
 • Zakwaterowanie: Rodzina goszcząca

Biorąc udział w wolontariacie z Opieki nad zwierzętami w Argentynie, będziesz ściśle współpracować z lokalnym schroniskiem. Zajmiesz się tresowaniem psów, zabawą z nimi i pomożesz im przygotować się do adopcji. Pomogą Ci w tym pracownicy schroniska, którzy dbają o to by dać psom z Kordoby lepszą przyszłość.

Wolontariuszka uśmiecha się wraz z uradowanym psem, Argentyna

Schronisko opiekuje się ponad 200 psami, mieści się w małym miasteczku, położonym 30 minut jazdy samochodem od biura Projects Abroad w Cordobie. Znajduje się ono w rozpaczliwej sytuacji, ponieważ utrzymują się z darowizn i nie otrzymują żadnych funduszy od rządu. Ze względu na dużą w tym rejonie populację bezpańskich i źle traktowanych psów, oraz z uwagi na niewielką liczbę miejscowych pracowników, centrum zależy na pomocy od wolontariuszy w zakresie socjalizacji psów i przegotowania ich do adopcji, a także pomocy przy lekkiej renowacji i konserwacji ośrodka.

Na miejscu zajmiesz się:

 • Tresowaniem i zabawą z psami, by przygotować je do adopcji.
 • Obserwowaniem pracy lekarza podczas zabiegów i operacji.
 • Nauczysz się robić zimowe ubrania i smycze dla psów. Są one wykorzystywane dla psów schronisku lub sprzedawane w dni adopcyjne w celu zebrania funduszy.
 • Karmieniem i dbaniem o psy.
 • Pomocą w zakresie ogólnego czyszczenia i konserwacji bud.
 • Malowaniem i naprawianiem ogrodzenia.
 • Pomocą przy zbiórkach pieniędzy.
 • Pomaganiem przy przeprowadzaniu kampanii uświadamiających, aby uczyć lokalne społeczności na temat opieki nad zwierzętami i sterylizacji.

Wolontariuszka uczy psa podawać łapę, Argentyna.

Na czas realizacji wolontariatu zamieszkasz z lokalną rodziną goszczącą, z którą doświadczysz autentycznego argentyńskiego życia. Podczas obiadów będziesz mieć okazję do lepszego poznania ich kultury i do wymieniania się wrażeniami z dnia pracy wraz z innymi wolontariuszami.

W czasie weekendu wraz z innymi wolontariuszami z całego świata wybierzecie się na wycieczkę do pięknego wodospadu w Santa Rosa de Calamuchita. Na lokalnym ranczo zdegustujecie tradycyjnego argentyńskiego lunchu asado i zwiedzicie nawiedzony hotel w Eden. Ponadto wszyscy weźmiecie udział w rywalizacji w zawodach „Amazing Race” i będziecie degustować przepyszne czekoladki na festiwalu w Villa Belgrano.

Osiągnięcia naszych wolontariuszy Czym są grupowe wolontariaty dla młodzieży? Informacje dla rodziców

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲