You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Prawa człowieka w RPA
Grupowy wolontariat dla młodzieży

Start
Informacje o projekcie
Turnusy
letnie 2 - tygodniowe
  • 14 lipiec 2019 - 27 lipiec 2019
  • 28 lipiec 2019 - 10 sierpień 2019

  • Miasto: Cape Coast
  • Istytucje: Biuro praw człowieka Projects Abroad
  • Instytucje: Szpitale
  • Zakwaterowanie: Rodziny goszczące

Nasz wolontariat z Prawa i Praw człowieka w RPA jest idealny dla osób, które chcą poznawać świat przy jeWolontariusze siedzą przy jednym stole i prowadzą dyskusję sądową, RPA.dnoczesnym angażowaniu się w ochronę prawa i praw człowieka. Połączysz zadania praktyczne wraz z organizowaniem warsztatów mających na celu podnoszenie świadomości lokalnych ludności w tej dziedzinie.

W trakcie pierwszego tygodnia będziesz uczestniczyć w dyskusjach sądowych odbywających się w Placówce Prawa i Praw Człowieka Projects Abroad w Kapsztadzie. Zajmiesz się prowadzeniem swojej sprawy podczas pracy w biurze, a także odwiedzając miejsca z nim związane, takie jak lokalny komisariat czy centrum zarządzania kryzysowego. Będzie to znakomite wprowadzenie w praktykę pracy prawniczej, a dodatkowo otrzymasz wgląd na to jak może wyglądać codzienne życie prawnika. Dyskusyjny sąd odbędzie się pod koniec pierwszego tygodnia, a nasi pracownicy ogłoszą w trakcie niego werdykt i przekażą swoje opinie na temat Twojej pracy. Jeśli Wasza grupa będzie miała mniej niż sześciu wolontariuszy przeprowadzicie prezentację, zamiast sądu dyskusyjnego.Wolontariuszka podczas rozwiązywania swojej sprawy, RPA

Drugi tydzień wolontariatu obejmie działania z zakresu praw człowieka. Zaangażujesz się w działania społeczne, takie jak prowadzenie ocen potrzeb w obszarach, w których chcemy zapewnić większe wsparcie. Będziesz pracować z dziećmi ulicy, podnosząc ich świadomość na temat przysługującym im prawom i potrzebom.
Regularnie organizujemy również spotkania objazdowe na obszarach posiadających niekorzystne warunki. Zapewniamy bezpłatną pomoc prawną i porady osobom poszukującym pomocy.

Wszystkie powyższe działania zależą od potrzeb, które w danym momencie wykazuje lokalna społeczność.

Oprócz pracowania, dowiesz się również trochę o historii kolonializmu i apartheidu w RPA, odwiedzając zabytki takie jak więzienną wyspę Robben Island, Discrit 6 Museum i Slave Lodge,

Zakwaterowanie

Na czas pobytu zostaniesz zakwaterowany u lokalnej rodziny goszczącej, pozwoli Ci to na doświadczenie południowoafrykańskiej gościnności. W trakcie obiadów będziesz mieć okazję do rozmowy z innymi wolontariuszami na temat wrażeń z dnia pracy. Wolny czas możecie wypełnić wspólnym podziwianiem widoków ze szczytu pobliskiej Góry Stołowej, spędzając czas z pingwinami na plaży Boulders, czy przemierzając niesamowity Szlak Ogrodów.

Osiągnięcia naszych wolontariuszy Czym są grupowe wolontariaty dla młodzieży? Informacje dla rodziców

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲