You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Prawa człowieka w Ghanie

Start
Informacje o projekcie
Turnusy
letnie 2 tygodniowe
  • 07 lipiec 2019 - 20 lipiec 2019
Turnusy
letnie 4 tygodniowe
  • 07 lipiec 2019 - 03 sierpień 2019

  • Lokacja: Akra
  • Miejsce i typ działań: Biuro Praw Człowieka Projects Abroad
  • Miejsce zamieszkania: Rodziny goszczące

Jeżeli interesuje Cię prawo, a szczególnie wyczulony jesteś na problematykę praw człowieka i ich łamanie, nasz projekt w Ghanie pomoże Ci zdobyć doświadczenia i pokaże, jak wygląda praca w organizacji zajmującej się ochroną praw człowieka.

Ghana, mimo że zalicza się do najlepiej rozwiniętych i stabilnych państw na kontynencie afrykańskim, wciąż zmaga się z problemem braku świadomości swoich praw. Często jest to wykorzystywane przez nieuczciwych pracodawców. Nasz projekt skupia się na edukacji mieszkańców lokalnych społeczności o obszarach prawnych, które chronią ich przed wyzyskiem i innymi sytuacjami, w których brak znajomości prawa jest wykorzystywany przeciwko nim.

Projects Abroad Human rights volunteer from Ireland, Anna Moran, chats with an immigration officer about child trafficking in Ghana

Na miejscu będziesz miał możliwość pracy w zespole miejscowych i zagranicznych ekspertów w dziedzinie prawa człowieka, w tym także specjalistów doskonale zaznajomionych z sytuacją najbardziej zmarginalizowanych grup społecznych w Ghanie. W czasie trwania projektu poznasz system prawny Ghany i obszary kodeksów, które pokrywają interesującą Cię tematykę.

Po tygodniu ciężkiej, ale wartościowej pracy czeka Cię weekend i zasłużony odpoczynek. Wieczorami poznasz z pierwszej ręki lokalne zwyczaje i kulturę, biorąc udziały w integracyjnych wydarzeniach i spędzisz czas z rodziną, u której zatrzymasz się na czas trwania projektu. W czasie weekendów weźmiesz udział w podróży na wybrzeże, do Parku Narodowego Kakum, gdzie zrelaksujesz się na pięknych, ciepłych plażach.

Osiągnięcia naszych wolontariuszy Czym są grupowe wolontariaty dla młodzieży? Informacje dla rodziców

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲