You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Opieka nad dziećmi w Tanzanii
Grupowy wolontariat dla młodzieży

Start
Informacje o projekcie
Turnusy
letnie 2 - tygodniowe
  • 21 lipiec 2019 - 03 sierpień 2019
  • 04 sierpień 2019 - 17 sierpień 2019
Turnusy
wiosenne 2 tygodniowe
  • 05 kwiecień 2020 - 18 kwiecień 2020

Projekt wolontariatu społecznego w Tanzanii realizowany jest w mieście Arusha w północnej części kraju. To czwarte co do wielkości miasto tego Tanzanii położone jest niedaleko granicy z Kenią i Parku Narodowego Góry Kilimandżaro. W Arusha będziesz miał nie tylko okazję poznać kolorową kulturę Tanzanii, ale i wywołać uśmiech na twarzy często okrutnie skrzywdzonych przez los dzieci.

Volunteer holds children in a care center on the Care & Community volunteer project in Tanzania

Dzień pracy w świetlicach środowiskowych podzielony będzie na dwie części; O poranku nasi uczestnicy będą mieli za zadanie wspólnie malować i odnawiać zdewastowane nieraz placówki, a popołudniami opiekować i bawić się z podopiecznymi ośrodków. Wybór zabaw zależny jest od Twojej inwencji, pamiętaj jednak, że najważniejszym walorem jest ten edukacyjny. Pracownicy ośrodków z wdzięcznością przyjmą Twoją pomoc w nauce dzieci angielskiego. Choć to jeden z języków urzędowych Tanzanii, nie wszyscy się nim posługują, mimo że znajomość angielskiego jest przepustką do lepszego życia. Będziesz mógł zasmakować tutejszej kuchni, posłuchać miejscowej muzyki i poznać Tanzańczyków od strony niedostępnej dla zwyczajnego turysty.

Na czas trwania wolontariatu zatrzymasz się w domu jednej z lokalnych rodzin lub w pensjonacie wraz z innymi wolontariuszami.

Czas wolny, którego nie brak będzie zwłaszcza wieczorami, wykorzystamy na poznawanie Aruszy i jej okolic. Podczas weekendu natomiast zorganizowana będzie wycieczka do jednego z najpiękniejszych parków narodowych Tanzanii, w czasie której będziesz miał okazję pogłębić nawiązane tu znajomości z innymi, pochodzącymi z całego świata, wolontariuszami. Zapierające dech w piersiach widoki Tanzanii na długo pozostaną w Twojej pamięci.

Jeżeli opiekowanie się dziećmi jest dla Ciebie źródłem radości, a także fascynują Cię egzotyczne kraje, projekt ten jest właśnie dla Ciebie! Zgłoś się do nas, a prześlemy Ci scenariusz, według którego program ten będzie realizowany.

Osiągnięcia naszych wolontariuszy Czym są grupowe wolontariaty dla młodzieży? Informacje dla rodziców

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲