You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Opieka nad dziećmi w Senegalu 
Grupowy wolontariat dla młodzieży

Start
Informacje o projekcie
Turnusy
letnie 2 - tygodniowe
  • 07 lipiec 2019 - 20 lipiec 2019
  • 21 lipiec 2019 - 03 sierpień 2019

Dzięki zakwaterowaniu w malowniczej miejscowości Saint Louis, położonej w północnym Senegalu, będziesz miał okazję zasmakować kultury tego kraju i przyczynić się do poprawy warunków życia miejscowej społeczności. Staniesz przed wyjątkową możliwością zamieszkania w czasie trwania projektu w domu u jednej z miejscowych rodzin, poznając przez to kulturę i zwyczaje Senegalczyków od nieznanej dla zwyczajnego turysty strony. Dzień wypełniać Ci będą różnego rodzaju działania zarówno w obrębie, jak i niedaleko terenów zamieszkania tutejszej ludności.

Teen volunteer helps young boy with classwork on the Care & Community project in Senegal

Część czasu będziesz mógł przeznaczyć np. renowację i dekorowanie miejscowej szkoły. Z pomocą zaprzyjaźnionych wolontariuszy będziesz mógł odmienić wizerunek zniszczonej obecnie placówki, zapewniając mieszkającym w nim dzieciom nowe i ładnie urządzone pomieszczenia. Wdzięczność malująca się na twarzy najmłodszych będzie jednym z najmilszych wspomnień podczas pobytu Saint Louis.

Weekend natomiast będzie czasem przeznaczonym na zwiedzanie Saint Louis oraz tutejszych okolic. Jedną z największych atrakcji będzie niewątpliwie podróż na prawdziwą pustynię, na której spędzimy czas, bawiąc się i integrując w namiotowym obozie otoczonym przez pustynne wydmy. Warto dodać, że czas wolny, którego w Senegalu nie będzie brakować, będzie doskonałą okazją do poznania Saint Louis- jednego z najpiękniejszych i najlepiej rozwiniętych miast w Afryce, którego zabytkowa część nie bez powodu wpisana została na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Gorąco zachęcamy również do uczestnictwa w organizowanych przez nas zajęciach, których zakres będzie bardzo różnorodny - od nauki gry na perksusji po lekcje tańca. Czas spędzony w Senegalu z pewnością zaliczysz do udanych!

Jeżeli jesteś zainteresowany naszym programem i potrzebujesz szczegółowych informacji na jego temat, zgłoś się do nas. Prześlemy Ci dokładny plan wolontariatu w Senegalu oraz pomożemy załatwić wszelkie formalności.

Osiągnięcia naszych wolontariuszy Czym są grupowe wolontariaty dla młodzieży? Informacje dla rodziców

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲