You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Opieka nad dziećmi i pomoc społeczna w Rumunii
Grupowy wolontariat dla młodzieży

Start
Informacje o projekcie
Turnusy
letnie 2 - tygodniowe
  • 14 lipiec 2019 - 27 lipiec 2019

  • Lokalizacja: Braszów
  • Typ placówki: Centra opieki
  • Zakwaterowanie: Rodziny goszczące i domy gościnne

Wolontariuszka Projects Abroad bawi się wraz z dziećmi na wolontariacie w Rumunii: Wolontariuszka Projects Abroad bawi się wraz z dziećmi na wolontariacie w Rumunii

Wyjedź na wolontariat z opieki nad dziećmi i pomocy społecznej do Rumunii. Pracuj z lokalnymi dziećmi i pomagaj przy renowacji centrum opieki. Twoja pomoc przyczyni się do wspierania najmłodszych i poprawy ich warunków do nauki. Zaangażuj się w prowadzenie zajęć z języka angielskiego, naucz swoich podopiecznych grania w nowe gry, maluj z nimi murale, a w wolnych chwilach wykonuj lekkie prace renowacyjne.

Dostęp do wykształcenia jest najważniejszym aspektem w życiu każdego dziecka. Nasi wolontariusze pomagają w zapewnieniu dodatkowego wsparcia kadrze nauczycielskiej. Umiejętności takie jak liczenie i znajomość języka angielskiego czynią dzieci bardziej samowystarczalnymi i lepiej przygotowanymi do rozpoczęcia nauki w szkole. Przyczyń się do tego by pomóc im odważniej wejść w świat edukacji i wesprzyj nauczycieli, którzy często mają problem z indywidualnym zwróceniem uwagi na podopiecznego z uwagi na braki kadrowe.

Do Twoich zadań należeć będzie:

  • Praca z małymi grupami dzieci, która będzie miała na celu poprawienie ich umiejętności czytania i pisania.
  • Prowadzenie i pomoc w organizacji gier edukacyjnych, które będą dotyczyć sztuki, rzemiosła, sportu i tańca oraz śpiewu.
  • Malowanie klas i pomoc w utrzymywaniu czystości w placówce.

W wolnych chwilach zyskasz okazję do zwiedzenia Braszowa. Będziesz mógł odwiedzić najwęższą ulicę w Europie, kupić pamiątki na lokalnym rynku i posmakować Chiftele, czyli tradycyjnych Rumuńskich klopsików w panierce. Wraz z innymi wolontariuszami zamieszkasz u rodziny goszczącej lub w domu gościnnym. W weekend natomiast odkryjecie Bran, czyli piękną górską wioskę, która znajduje się w centrum Transylwanii, oraz legendarny dom Draculi.

Osiągnięcia naszych wolontariuszy Czym są grupowe wolontariaty dla młodzieży? Informacje dla rodziców

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲