You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Opieka nad dziećmi w Nepalu
Grupowy wolontariat dla młodzieży

Start
Informacje o projekcie
Turnusy
letnie 2 - tygodniowe
  • 28 lipiec 2019 - 10 sierpień 2019
  • 11 sierpień 2019 - 24 sierpień 2019
Turnusy
letnie 3 - tygodniowe
  • 28 lipiec 2019 - 17 sierpień 2019
Turnusy
letnie 4 - tygodniowe
  • 28 lipiec 2019 - 24 sierpień 2019
Turnusy
zimowe 2 - tygodniowe
  • 08 grudzień 2019 - 21 grudzień 2019
  • 05 styczeń 2020 - 18 styczeń 2020

Młodzieżowy projekt społeczny w Nepalu realizujemy w dolinie Katmandu w jednej z tamtejszych świetlic środowiskowych. Jego okolice to wyjątkowy obszar pełen starożytnych świątyń i klasztorów, które są świadectwem wielkiego bogactwa kultury i tradycji tego kraju. W zależności od Twojego zaangażowania i chęci będziesz pomagać pracownikom tej placówki w codziennej pracy z dziećmi. Twoim głównym zadaniem będzie stymulowanie rozwoju najmłodszych poprzez różnego rodzaju zabawy i gry edukacyjne oraz zapewnienie dzieciom nie tylko opieki, ale i niezbędnego, choć tak brakującego im na co dzień, ciepła i serdeczności. W godzinach popołudniowych wszyscy uczestnicy będą pracować, dekorując wspólnie sale, w których mieszkają dzieci. Pod wieloma względami bowiem budynek ten jest w bardzo złym stanie. Twoja praca będzie miała znaczący wpływ na poprawę warunków życia wychowanków świetlic środowiskowych - satysfakcja z dobrze wykonanej pracy będzie ogromna.

A female volunteer and a child at the Care & Community project in Nepal.

Wolontariusze biorący udział w projekcie będą pracować pod kontrolą profesjonalnych opiekunów zatrudnionych w świetlic środowiskowych oraz pracowników lokalnego biura Projects Abroad. Wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami będą zakwaterowani w lokalnym hostelu. Udział w programie jest doskonałą szkołą charakteru i rozwojem umiejętności tak potrzebnych w dzisiejszym świecie. Wolontariusze poznają bowiem, na czym polega praca w międzynarodowym środowisku, a dostrzegając różnorodność świata, poszerzą swoje horyzonty myślowe i nauczą się trudnej sztuki tolerancji. Weekend natomiast będzie czasem poświęconym na wypoczynek, który wypełnią nam różnorodne wycieczki po okolicach. W zależności od pogody wybierzemy się na wycieczkę po zaułkach Katmandu lub do Parku Narodowego Chitwan.

Jeżeli chcesz wziąć udział w programie wolontariatu w Nepalu i potrzebujesz szczegółowych informacji na jego temat, prosimy o kontakt. Prześlemy Ci scenariusz, według którego projekt ten będzie realizowany.

Osiągnięcia naszych wolontariuszy Czym są grupowe wolontariaty dla młodzieży? Informacje dla rodziców

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲