You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Opieka nad dziećmi na Jamajce
Grupowy wolontariat dla młodzieży

Start
Informacje o projekcie
Turnusy
letnie 2 - tygodniowe
  • 07 lipiec 2019 - 20 lipiec 2019
  • 21 lipiec 2019 - 03 sierpień 2019
Turnusy
letnie 4 - tygodniowe
  • 07 lipiec 2019 - 03 sierpień 2019

Jesteś otwartą i pełną optymizmu osobą? Uwielbiasz pracować z innymi ludźmi? Pragniesz poznawać nowe, nieznane Ci dotąd kraje? Jeśli tak, skorzystaj z naszej oferty i zostań wolontariuszem na Jamajce! W trakcie projektu wolontariatu społecznego na Jamajce będziesz miał możliwość poświęcić swój czas na poprawę warunków życia najbiedniejszych dzieci z miejscowej społeczności, uczestnicząc w organizacji kolonii letniej. Celem programu jest wspieranie rozwoju społecznego tutejszej ludności oraz zacieśnianie więzów międzykulturalnych poprzez sztukę i sport.

Jamaican children take part in a physical activity outdoors with volunteers.

Wolontariusze będą uczestniczyć w różnorodnych zajęciach z najmłodszymi, debatach, quizach, sztukach widowiskowych, a nawet nauce fotografii i języka migowego. Do jednych z zadań należeć będzie również organizacja różnego rodzaju aktywności sportowych, np. gry w piłkę nożną, w chowanego czy poszukiwania skarbów - dzieciaki będą zachwycone! Bardzo istotną kwestią dla nas jest również szerzenie dobrych nawyków higienicznych - w krajach rozwijających ciągle będącym jednym ze społecznych problemów. Każdy uczestnik dodatkowo zostanie przeszkolony z zasad pierwszej pomocy - wyniesiona z kursu wiedza przyda Ci się nie tylko na Jamajce! Jeżeli posiadasz zdolności muzyczne, możesz uczyć dzieci gry na instrumentach typu perkusja, skrzypce czy fortepian. Dla wielu dzieci będzie to pierwszy kontakt z takim rodzajem muzyki - na pewno uda Ci się je nią zaciekawić!

Nawet jeśli nie posiadasz umiejętności manualnych, przyłącz się do programu renowacji placówki, w której cały obóz będzie miał miejsce, i z twórz z nami barwne malowidła, malując jej płoty i zniszczone ściany. Stajesz przed niepowtarzalną szansą pomalowania (i to dosłownie) świata tutejszych, często boleśnie skrzywdzonych przez los dzieci. Pod koniec projektu na Jamajce odbędzie się koncert oraz wystawa rękodzieł, podczas której dzieci będą mogły zaprezentować swoje zdolności i wykonane przez nie dzieła sztuki. Chętni wolontariusze będą mogli wystąpić wraz ze swoimi podopiecznymi. Satysfakcja z dobrze wykonanej pracy i wspaniała zabawa gwarantowane!

Wolontariatowi społecznemu na Jamajce towarzyszyć będą różnego rodzaju wycieczki, m.in. na znane na całym świecie jamajskie plaże czy jaskinie. Zobaczysz na żywo kolorowy świat Jamajki, na które składa się m.in. radosna muzyka reggae, lekkie i pyszne jedzenie czy spontaniczne i pełne energii tańce, takie jak wywodzący się właśnie z Jamajki dancehall. Nie przegap tej okazji i przeżyj niezapomnianą przygodę!

Jeżeli chcesz wziąć udział w tym programie i chciałbyś otrzymać szczegółowe informacje na jego temat, skontaktuj się z nami! Prześlemy Ci scenariusz, według którego projekt ten będzie realizowany.

Osiągnięcia naszych wolontariuszy Czym są grupowe wolontariaty dla młodzieży? Informacje dla rodziców

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲