Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Opieka nad dziećmi w Ghanie
Grupowy wolontariat dla młodzieży

Start
Informacje o projekcie
Turnusy
wiosenne 2 - tygodniowe
  • 29 marzec 2020 - 11 kwiecień 2020
Turnusy
letnie 2 - tygodniowe
  • 21 czerwiec 2020 - 04 lipiec 2020
  • 05 lipiec 2020 - 18 lipiec 2020
  • 19 lipiec 2020 - 01 sierpień 2020
  • 09 sierpień 2020 - 22 sierpień 2020
Turnusy
letnie 3 - tygodniowe
  • 05 lipiec 2020 - 25 lipiec 2020
Turnusy
letnie 4 - tygodniowe
  • 19 lipiec 2020 - 15 sierpień 2020

Ghana jest pełna kolorów – to zdanie, które słyszymy najczęściej, pytając naszych uczestników o ich wspomnienia z projektów w tym kraju. To kraj gęstych lasów tropikalnych, rozległej sawanny na północy i spektakularnych plaż na południu. Oprócz wspaniałych krajobrazów do Ghany przyciąga także otwartość i gościnność jej mieszkańców. Będziesz miał okazję przekonać się o tym sam, mieszkając w domach lokalnych rodzin!

Młodzieżowy projekt społeczny w Ghanie realizowany jest w Cape Coast i Akupaem Hills. Wolontariusze podzieleni zostaną na 2 grupy. Do obowiązków obu z nich należeć będą zadania takie jak praca społeczna w sierocińcach i miejscowych szkołach oraz pomoc w renowacji i malowaniu budynków należących do tych organizacji. Wasza działalność przyniesie wiele dobrego lokalnej - zwłaszcza tej najmłodszej - społecznośći! Wolontariusze biorący udział w projekcie pracować będą pod kontrolą profesjonalnych opiekunów zatrudnionych w świetlicach środowiskowych, a także pracowników biura Projects Abroad. Będą służyć Ci pomocą w każdej sytuacji!

Udział w wolontariacie społecznym w Ghanie to doskonała szkoła rozwijająca szereg tak potrzebnych we współczesnym świecie umiejetności i cech charakteru. Praca z małymi dziećmi rozwinie w Tobie wrażliwość, kreatywność i empatię w stosunku do drugiego człowieka, a pomoc w odnawianiu budynków - zaradność i zdolność radzenia sobie w nieznanym dotąd środowisku. Nie wolno zapomnieć o korzyściach płynących z pracy w wielokulturowej grupie (nasi uczestnicy są bowiem rówieśnikami pochodzącymi z często odległych stron świata) - będą to cenne atuty w oczach Twojego przyszłego pracodawcy.

Twój pobyt w Ghanie będzie również doskonałą okazją poznania tego wyjątkowo egzotycznego kraju i wspaniałą zabawą. Sprzyjać będzie temu nie tylko czas wolny, jaki czeka Cię po dniu trudnej, lecz niezwykle satysfakcjonującej pracy, ale i weekend, podczas którego zabierzemy Cię na jedną z najpiękniejszych plaż na wybrzeżu Ghany oraz do rezerwatu lasów deszczowych w Kakum, w pobliżu Cape Coast. Dżungla ta zaskoczy Cię już na początku drogi, ponieważ poruszać się będziesz na... specjalnych pomostach i ścieżkach zawieszonych między koronami wysokich drzew. Jedną z największych atrakcji będzie również wizyta w starym, zabytkowym forcie niewolników. Wolontariat w Ghanie będzie dla Ciebie nie tylko wyjątkową przygodą, ale i lekcją potrzebnych Ci w przyszłości umiejętności.

Jeżeli chcesz wziąć udział w tym programie i potrzebujesz szczegółowych informacji na jego temat, zgłoś się do nas. Prześlemy Ci szczegółowy plan podróży oraz pomożemy załatwić wszelkie formalności.

Osiągnięcia naszych wolontariuszy Czym są grupowe wolontariaty dla młodzieży? Informacje dla rodziców

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲